Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 października 2020, 12:00

Genshin Impact robi furorę na telefonach, to nowy hit rynku mobilnego

Genshin Impact niemal z miejsca stało się bardzo dużym sukcesem również na urządzeniach mobilnych. W cztery dni od premiery na systemach Android i iOS tytuł pobrano 17 milionów razy.

Nie da się ukryć, że Genshin Impact jest ogromnym (i dość niespodziewanym) sukcesem. Jak podaje serwis GamesIndustry.biz, to darmowe RPG akcji od studia MiHoYo zaliczyło najlepszy międzynarodowy debiut, jeśli chodzi o chińskie gry. Tytuł doskonale radzi sobie nie tylko na PC oraz PlayStation 4, ale również na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS. W pierwsze cztery dni od premiery, która miała miejsce 28 września, ściągnięto go na nich 17 milionów razy.

To jeszcze nie wszystko. Do 1 października tylko na telefonach i tabletach od firmy Apple tytuł zarobił 1,84 miliona dolarów. Według znanego branżowego analityka Daniela Ahmada, sumując przychody produkcji ze wszystkich platform, w pierwszym tygodniu od premiery zgarnęła ona 50 milionów dolarów. Najbardziej chętni do płacenia są Chińczycy, Japończycy oraz Amerykanie (via IGN). To imponująca suma, lecz niepokrywająca jeszcze budżetu gry. Łącznie z marketingiem wynosił on przeszło 100 milionów dolarów.

Wszystkie te liczby wyglądają bardzo optymistycznie dla studia MiHoYo. Pytanie tylko, czy Genshin Impact uda się utrzymać popularność na dłużej? O tym przekonamy się w najbliższej przyszłości.

Genshin Impact robi furorę na telefonach, to nowy hit rynku mobilnego - ilustracja #1
Genshin Impact jak na razie radzi sobie bardzo dobrze.

Przypominamy, że Genshin Impact nie będzie dostępny wyłącznie na PC, PlayStation 4, Androidzie oraz iOS-ie. W przyszłym roku ukaże się on również na Xboksie One oraz Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona gry Genshin Impact
  2. Genshin Impact – ta mapa ułatwia grind skrzyń