Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release NVIDIA Press Release 4 lutego 2020, 19:15

GeForce NOW wznosi się na wyższy poziom

GeForce NOW jest otwartą platformą, która pozwala użytkownikom „przynosić własne gry” z najważniejszych sklepów cyfrowych.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

GeForce NOW oficjalnie przechodzi na wyższy poziom, dzięki czemu gry komputerowe stają się dostępne dla jeszcze większej liczby graczy. Od dzisiaj koniec z listą osób oczekujących na zapisanie się do usługi. Wprowadzono również dwa plany taryfowe, w tym jeden bezpłatny.

GeForce NOW wpisuje się w kwitnący ekosystem gier komputerowych, umożliwiając przesyłanie strumieniowanej rozgrywki generowanej w chmurze przez najwyższej klasy karty graficzne NVIDIA. Po zalogowaniu się w usłudze użytkownik może korzystać z bogatej biblioteki gier dostępnych w popularnych platformach cyfrowych. Gry można uruchamiać z niemal dowolnego komputera PC, Maca, telewizora (z podłączonym urządzeniem SHIELD) oraz telefonu lub tabletu z systemem Android. To jak instalacja w urządzeniu karty graficznej GeForce, czyli upgrade własnego sprzętu do najnowocześniejszego komputera do grania w chmurze.

GeForce NOW gwarantuje wszelkie zalety grania w chmurze. To pierwsza „maszyna” do gier, w której nie musisz martwić się o wydajność komponentów, ani dbać o jakiekolwiek aktualizacje. Instalacja dodatków do gier, łatek i najnowszych sterowników Game Ready dokonuje się bezpośrednio na serwerach usługi GeForce NOW, zatem gracz może się skupić wyłącznie na samej rozgrywce.

GeForce NOW jest otwartą platformą, która pozwala użytkownikom „przynosić własne gry” z najważniejszych sklepów cyfrowych. Obecnie są to już setki gier, które można od ręki uruchamiać w usłudze (lista dostępna w wyszukiwarce), a kolejne są dodawane co tydzień. W przypadku starszych gier (ponad 1000 tytułów), które nie są już teraz tak popularne jak kiedyś, istnieje możliwość ich uruchamiania przy użyciu jednosesyjnych instalacji.

Prace nad usługą GeForce NOW trwały całą dekadę, a dopracowanie jej działania podczas otwartych testów beta przez ostatnie dwa lata pozwoliło stworzyć najlepszą platformę gier PC w chmurze. Każda milisekunda procesu została zoptymalizowana w celu zmniejszenia opóźnień, przy jednoczesnym zachowaniu wydajności, do poziomu w którym są one nieistotne dla większości graczy.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule na stronie https://blogs.nvidia.com/blog/2020/02/04/geforce-now-pc-gaming/.

Plany taryfowe

Z platformy GeForce NOW można skorzystać w dwojaki sposób: Całkowicie bezpłatnie lub wykupując członkostwo w pakiecie Founders. Bezpłatny plan oferuje użytkownikom standardowy dostęp do serwerów i jednogodzinnych sesji. Pakiet Founders zapewnia priorytetowy dostęp do serwerów i sesji trwających sześć godzin. Umożliwia również uruchamianie gier z włączonymi efektami RTX (ray tracing).

Pakiet Founders obejmuje 90-dniowy bezpłatny okres próbny, a następnie miesięczny abonament (gwarancja ceny przez kolejne 12 miesięcy) będzie wynosił 25 zł. Z pakietu Founders można zrezygnować w dowolnym momencie, nawet po 90 dniach bezpłatnego okresu próbnego.

Oba plany taryfowe nie wprowadzają limitu liczby sesji, zatem po zakończeniu jednej można natychmiast rozpocząć kolejną. Oferują także streaming w jakości 1080p i 60 kl./s.

RTX ON

GeForce NOW wprowadza również do chmury technikę ray tracingu. Użytkownicy pakietu Founders otrzymują możliwość gry z efektami RTX w takich tytułach jak Wolfenstein: Youngblood czy Metro Exodus.

Gracze korzystający z bezpłatnego dostępu do usługi również mogą uruchamiać te gry, jednak z wyłączonym śledzeniem promieni.