Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 lutego 2020, 20:03

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Trzeci sezon Castlevanii w marcu

Producenci serialu Castlevania potwierdzili, że jego trzeci sezon zadebiutuje na początku marca w serwisie Netflix. Na fanów przygód Trevora Belmonta czekać będzie w sumie dziesięć nowych półgodzinnych odcinków animacji.

Netflix potwierdził, że trzeci sezon animowanej adaptacji hitowej serii Castlevania, stworzonej przez firmę Konami, zadebiutuje na całym świecie 5 marca. Nowa seria składać będzie się z dziesięciu około półgodzinnych epizodów, kontynuujących historię przedstawioną w dwóch poprzednich sezonach z 2017 i 2018 roku. W najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się pierwszego zwiastuna animacji, który da nam przedsmak tego, co będzie czekać na nas w przyszłym miesiącu.

Przypomnijmy, że serial bazuje na fabule pierwszych kilku gier z serii Castlevania i przedstawia historię łowcy wampirów o imieniu Trevor Belmont. Za produkcją stoi amerykańskie studio Powerhouse Animation oraz znany scenarzysta komiksowy Warren Ellis. Pierwsze próby stworzenia animowanej adaptacji cyklu prowadzone były jeszcze w 2007 roku. Z powodu braku zainteresowania dystrybutorów projekt przez lata pozostawał jednak w sferze marzeń jego pomysłodawców. Wszystko zmieniło się w 2015 roku, gdy otrzymał on finansowe wsparcie serwisu Netflix. Pierwszy sezon, składający się z zaledwie czterech epizodów, zadebiutował w lipcu 2017 roku. Dzięki świetnemu przyjęciu przez krytyków i widzów producenci nabrali wiatru w żagle i w kilkanaście miesięcy dostarczyli fanom kolejnych osiem odcinków. Dowodem sukcesu osiągniętego przez animowaną Castlevanię może być to, że jej trzeci sezon został zapowiedziany zaledwie tydzień po premierze drugiego. Prace nad nim trwają już dwa lata i jeżeli wierzyć zapewnieniom twórców, będzie on najlepszy i najbardziej widowiskowy spośród dotychczasowych serii.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu