Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2019, 14:50

autor: Vergil

Gameplay z A Plague Tale: Innocence – skradanie i zabójstwa

W sieci pojawił się nowy gameplay z gry A Plague Tale: Innocence. Możemy na nim zobaczyć, jak główna bohaterka przekrada się przez posępne uliczki średniowiecznego francuskiego miasta, a także eliminuje wrogów (nierzadko w pomysłowy sposób) i ulepsza swoje wyposażenie.

Firma Focus Home Interactive opublikowała ośmiominutowy gameplay z A Plague Tale: Innocence – przygodowej gry akcji, wzbogaconej o elementy skradanki, która 14 maja trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One (nad Wisłą doczeka się kinowej lokalizacji). Na poniższym materiale wideo możemy zobaczyć niepokazywany dotychczas etap. Amicia, czyli główna bohaterka omawianej produkcji, przedziera się przez posępne uliczki średniowiecznego francuskiego miasta, opanowane przez żołnierzy Inkwizycji i stada krwiożerczych szczurów.

Na zaprezentowanym gameplayu prym wiodą oczywiście wyżej wspomniane gryzonie, których stada „kłębią” się niemal wszędzie tam, gdzie nie dociera światło. Nawet w ciemnościach Amicia może jednak odwrócić ich uwagę, na przykład zrzucając im na pożarcie ciało z szubienicy. Choć stanowią one śmiertelne zagrożenie dla bohaterki, potrafi ona wykorzystywać je również do własnych celów, chociażby do eliminacji strażników stojących jej na drodze (których może też samodzielnie zabijać po cichu).

Ponadto autorzy skupili się na pokazaniu narzędzi, jakimi będzie dysponować protagonistka. Na jej podorędziu znajdzie się między innymi proca oraz niewielkie bomby (ich zapas uzupełnimy w każdym momencie, o ile będziemy dysponować wystarczającą ilością zasobów). Nie bez znaczenia pozostanie również pochodnia, dzięki której opędzimy się od wściekłej masy zębów i ogonów (jednak będziemy wówczas wyraźnie widoczni dla ludzkich oponentów). Warto odnotować, że od czasu do czasu dziewczyna będzie mogła skorzystać z warsztatu i ulepszyć swoje wyposażenie (na przykład zwiększając pojemność torby lub poprawiając skuteczność narzędzi).

Jeśli kamień wystrzelony z procy trafi w lampę, w ciągu kilku sekund z trzymającego ją żołnierza zostaną same kości. - Gameplay z A Plague Tale: Innocence – skradanie i zabójstwa - wiadomość - 2019-04-29
Jeśli kamień wystrzelony z procy trafi w lampę, w ciągu kilku sekund z trzymającego ją żołnierza zostaną same kości.

Prace nad A Plague Tale: Innocence dobiegły końca na początku kwietnia, zatem tytuł jest już na ostatniej prostej na sklepowe półki. Ponadto komputerowi gracze od kilku dni mogą zapoznać się z jego wymaganiami sprzętowymi, które nie należą do najwyższych.

  1. Oficjalna strona internetowa gry A Plague Tale: Innocence
  2. A Plague Tale: Innocence - duże ilości szczurów naraz