futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 15 maja 2024, 17:51

GabeCube, to Steam Deck przerobiony przez fana na styl Game Cube

Fani Steam Decka mają swoje pomysły, jak uhonorować swoje ulubione konsole. Jeden z internautów pokazał GabeCube’a, czyli urządzenie Valve, ale ze skórką inspirowaną legendarnym GameCubem.

Źródło fot. SpacePumpkie; imgur.com; 2024
i

Na przestrzeni lat pojawiło się tyle różnych konsol, że każdy ma swoją ulubioną. Jeden z posiadaczy Steam Decka musi wyjątkowo cenić GameCube’a, ponieważ ozdobił swoje urządzenie naklejkami, dzięki którym kolorystycznie jego Steam Deck przypomina kontroler wspomnianej konsoli. Tak narodził się GabeCube, na co potrzebne były aż cztery godziny wytężonej pracy.

GabeCube zachwycił posiadaczy Steam Decka

Swoim GabeCubem pochwalił się użytkownik Reddita o pseudonimie SpacePumpkie. Oprócz zmiany wyglądu urządzenie dostało także unikalną animację startową. Jest nią przerobiony ekran z GameCube’a, gdzie zamiast nazwy konsoli Nintendo jest napis „Valve GabeCube”. Realizacja wygląda ciekawie i co najważniejsze, nie wymagała wymiany żadnych części, ponieważ wynik internauta osiągnął przy pomocy specjalnych naklejek.

SpacePumpkie zdradził, że skorzystał z naklejek z winylu dostępnych do kupienia w sieci, ale sam koszt nie należał do najniższych, ponieważ wraz z przesyłką wyszło 48 euro, czyli niewiele ponad 200 zł. Także proces naklejania nie był prosty. Na przestrzeni kilku dnia SpacePumpkie potrzebował łącznie 4 godzin, żeby w pełni okleić zgodnie z instrukcją Steam Decka.

Zdjęcia pokazują, że wysiłek się opłacał, a sam posiadacz urządzenia także jest zadowolony z ostatecznego efektu. Zdaniem autora posta to najlepsza skórka jaką kiedykolwiek miał, co może usprawiedliwiać wspomnianą wcześniej wysoką cenę. Ciekawie sprawa wygląda również z animacją startową.

SpacePumpkie pokazał również, że nie potrzeba żadnych zewnętrznych programów, żeby ją załączyć do systemu Steam Decka. Wystarczy w trybie stacjonarnym wrzucić pliki do odpowiedniego katalogu. Jak widać, nie jest to wymagające i pozwala każdemu zainteresowanemu przemienić urządzenie Valve w coś nowego. Trzeba tylko mieć kilka godzin wolnego czasu.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej