Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2016, 16:29

autor: Góral

Future Unfolding - nowy projekt twórców Spirits trafił do Steam Greenlight

Studio Spaces of Play opublikowało nowy materiał wideo z ciekawie zapowiadającej się przygodowej gry akcji Future Unfolding. Produkcja trafiła też do Steam Greenlight, gdzie czeka na głosy graczy, które pomogą jej ukazać się w sklepie Valve.

Przeszło dwa lata temu studio Spaces of Play (możecie je kojarzyć z logicznej produkcji Spirits z 2012 roku) zapowiedziało grę Future Unfolding. O produkcji nie było zbyt głośno w mediach, ale właśnie nadarzyła się dobra okazja, by Was z nią zapoznać. Tytuł trafił bowiem do Steam Greenlight, gdzie stara się pozyskać głosy graczy, które pozwolą mu ukazać się w przyszłości w sklepie firmy Valve. Jeżeli chcecie pomóc temu ciekawemu projektowi, to udajcie się w to miejsce, a jeżeli chcecie go bliżej poznać, to poniżej zamieszczamy najnowszy zwiastun z fragmentami rozgrywki.

Future Unfolding w skrócie:
  • gra akcji typu top-down;
  • pracuje nad nią studio Spaces of Play, znane ze Spirits;
  • ukaże się na początku 2017 roku na PC-tach i konsoli PlayStation 4.

Future Unfolding będzie przygodową grą akcji typu top-down, skupiającą się na eksploracji losowo generowanego świata, w którym spotkamy rozmaite stworzenia. Część z nich nie będzie jednak przyjaźnie nastawiona, a nasz podopieczny ma być właściwie bezbronny. W związku z brakiem jakichkolwiek broni, zmuszeni zostaniemy albo do ucieczki, albo do wymyślenia sposobu na pokonanie lub oszukanie drapieżnika. Ponadto w produkcji znajdziemy elementy gier logicznych, gdyż dostęp do kolejnych obszarów otrzymywać mamy poprzez rozwiązywanie zagadek i wchodzenie w interakcje z mniej agresywnymi zwierzętami. Wszystkie sekrety i mechaniki poznamy samodzielnie, ponieważ deweloperzy nie zamierzają niczego tłumaczyć poprzez samouczek czy system podpowiedzi.

Jednym z głównych atutów Future Unfolding będzie unikalna oprawa graficzna. - Future Unfolding - nowy projekt twórców Spirits trafił do Steam Greenlight - wiadomość - 2016-09-26
Jednym z głównych atutów Future Unfolding będzie unikalna oprawa graficzna.

Gra wyróżniać ma się też niecodzienną oprawą graficzną. Akcja produkcji rozgrywa się bowiem w surrealistycznym, sennym świecie, który na najnowszym zwiastunie prezentuje się co najmniej dobrze. Ponadto klimat budowany ma być muzyką skomponowaną przez ekipę Nilsson + Carleberg, których dokonań posłuchacie w tym miejscu.

Premiera pełnej wersji planowana jest na początek 2017 roku, przy czym nie znamy jeszcze dokładnego terminu. Future Unfolding dostępne będzie nie tylko na PC-tach, ale również na konsoli PlayStation 4.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Future Unfolding

Future Unfolding