Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2016, 17:55

autor: Vergil

Poznajcie Sundered – metroidvanię twórców pięknego Jotun

Gra Jotun, czyli debiutanckie dzieło zespołu Thunder Lotus Games, doczekała się niezwykle ciepłego przyjęcia ze strony graczy. Deweloperzy kują żelazo póki gorące i właśnie zapowiedzieli zupełnie nowy projekt – Sundered będzie reprezentantem gatunku metroidvania, ubranym w wyjątkowo piękne szaty.

Zespół Thunder Lotus Games zaistniał w świadomości graczy dzięki niezwykle ciepło przyjętej grze Jotun. Bazując na sukcesie swego debiutanckiego dzieła, twórcy postanowili powołać do życia zupełnie nową produkcję. Poznajcie zatem Sundered – metroidvanię, w której oprawie graficznej można się zakochać. Tytuł zmierza na komputery osobiste oraz PlayStation 4, a jego premiera planowana jest na 2017 rok.

Bossowie napsują nam sporo krwi, a ich projekty przyprawią niejednego gracza o ciarki na plecach. - Poznajcie Sundered – metroidvanię twórców pięknego Jotun - wiadomość - 2016-09-26
Bossowie napsują nam sporo krwi, a ich projekty przyprawią niejednego gracza o ciarki na plecach.

W Sundered wcielimy się w rolę niejakiego Eshe – tułacza zwiedzającego zrujnowany, postapokaliptyczny świat. Bohatera poprowadzimy przede wszystkim poprzez skomplikowane systemy podziemnych lochów i jaskiń, kolekcjonując coraz potężniejszy ekwipunek, pozyskując energię ze starożytnych artefaktów, a także stawiając czoła zróżnicowanym przeciwnikom. Udostępnione przez deweloperów materiały zdają się jednoznacznie wskazywać, że obok mniejszych adwersarzy, których pokonanie nie będzie nam sprawiać większych trudności, na naszej drodze staną również bossowie. Ci, oprócz gigantycznych niekiedy rozmiarów, będą mogli pochwalić się podatnością na konkretne rodzaje ataków – ich pokonanie będzie wymagać od nas opracowania skutecznej taktyki.

„Jeśli mam wybierać między złem, a złem...”

Co ciekawe, choć na ten moment nie wiemy zbyt wiele na temat samej fabuły, ma ona odgrywać istotną rolę w omawianej produkcji. Twórcy przekonują, że poprzez pozyskiwanie nowych zdolności, bohater będzie stopniowo tracił swe człowieczeństwo. Taka konwencja zaowocowała koniecznością opracowania wielu zakończeń, a to, które z nich zobaczymy, ma zależeć wyłącznie od decyzji, jakie podejmiemy w toku zabawy.

Generowane losowo poziomy zapowiadają się niezwykle klimatycznie. - Poznajcie Sundered – metroidvanię twórców pięknego Jotun - wiadomość - 2016-09-26
Generowane losowo poziomy zapowiadają się niezwykle klimatycznie.

Warto nadmienić, że do przechodzenia omawianego tytułu na wiele sposobów zachęcać będą również generowane losowo poziomy – każde podejście do rozgrywki ma nam zapewnić nowe doznania. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, rzućcie okiem na opublikowane przez deweloperów zrzuty ekranu. Nawet na obecnym etapie, Sundered prezentuje się naprawdę wyśmienicie, a ręcznie rysowana, dwuwymiarowa oprawa graficzna może być kartą przetargową tego tytułu. Szkoda tylko, że na kolejne informacje jeszcze sobie poczekamy – byle nie do przyszłego roku.

Zespół Thunder Lotus Games pojawił się na branżowej mapie w 2014 roku. Debiutem ekipy było niezwykle ciepło przyjęte Jotun – gra akcji, w której wcielaliśmy się w niejaką Thorę. Bohaterka poniosła haniebną śmierć, przez co bramy Walhalli zostały dla niej zamknięte – protagonistka postanowiła przebłagać nordyckie bóstwa poprzez udowodnienie swojej wartości w walce. Podobnie jak omawiane powyżej Sundered, Jotun mogło pochwalić się przede wszystkim piękną, ręcznie rysowaną oprawą graficzną, a obrazu całości dopełniała skomponowana na jego potrzeby muzyka. Produkcja była również chwalona za zastosowanie języka islandzkiego, co budowało niezwykle sugestywny klimat, jaki towarzyszył nam od rozpoczęcia, aż do zakończenia przygody.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Sundered

Sundered