Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2020, 11:25

autor: AlexB

FTL: Faster Than Light po przeszło 7 latach otrzymało osiągnięcia na Steamie

Ekipa ze studia Subset Games postanowiła dodać do gry FTL: Faster Than Light na Steamie osiągnięcia. Co prawda na razie nie można ich zdobywać, lecz są one dostępne do przejrzenia.

Minęło przeszło siedem lat od pecetowej premiery gry FTL: Faster Than Light. Choć przez ten czas studio Subset Games zdążyło już wydać swoją kolejną produkcję, strategię turową Into the Breach, to nie zapomniało o swoim pierworodnym dziecku. Pod koniec ubiegłego roku tytuł otrzymał japońską wersję językową, a kilkadziesiąt godzin temu do jego steamowej wersji trafiły osiągnięcia. Przedstawiciele Subset Games poinformowali o tym na Twitterze.

Jak głosi powyższa wiadomość, obecnie nie można zdobywać osiągnięć w FTL: Faster Than Light. Stosowna aktualizacja dodająca tę opcję ma zadebiutować w tym tygodniu. Jak na razie achievementy można jedynie przeglądać. Jest ich łącznie 51. Nie są one dokładnie opisane, zatem nie ma pewności, za który wyczyn w trakcie zabawy otrzymamy konkretną plakietkę. Bazując jednak na samych nazwach, możemy podejrzewać, że nagrodzone osiągnięciem będą między innymi ukończenie kampanii na poziomach zwykłym oraz łatwym, zebranie 10 tysięcy sztuk złomu, dokonanie abordażu, dotarcie do sektora 5 i 8, wybicie załogi wrogiego statku poprzez wyłączenie jej dostępu do tlenu, czy odblokowanie wszystkich statków.

Zdobycie wszystkich osiągnięć w FTL nie będzie należało do łatwych zadań. - FTL: Faster Than Light po przeszło 7 latach otrzymało osiągnięcia na Steamie - wiadomość - 2020-01-21
Zdobycie wszystkich osiągnięć w FTL nie będzie należało do łatwych zadań.

Choć nie wszyscy są fanami osiągnięć, dodanie ich do FTL: Faster Than Light powinno zachęcić część osób do powrotu do gry i prób ukończenia kampanii na rozmaite sposoby z różnymi ograniczeniami. Być może również przyciągnie nowych graczy, którzy będą mieli jakiś dodatkowy cel prócz pokonania głównego bossa i uratowania międzygwiezdnej federacji.

Prócz Steama, FTL: Faster Than Light jest również dostępne na GOG-u oraz w Epic Games Store, gdzie nie tak dawno było rozdawane za darmo. W tytuł można również zagrać na urządzeniach z systemem iOS. Na wszystkich tych platformach produkcja studia Subset Games zdobyła przychylność mediów branżowych oraz popularność wśród graczy. Według danych serwisu Steamcharts, za pośrednictwem samego tylko launchera firmy Valve w FTL: Faster Than Light jednocześnie bawi się w ostatnich dniach średnio 1430 osób.

  1. Oficjalna strona gry FTL: Faster Than Light
  2. Recenzja FTL: Faster Than Light - kosmicznej gry RPG typu roguelike
  3. FTL: Faster Than Light – poradnik do gry