Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "Wargaming.net Press Release" 6 marca 2018, 22:12

Francuskie pancerniki w World of Warships

Modele okrętów powstały przy współpracy z Archiwum Historycznym Ministerstwa Obrony Francji i Muzeum Morskim w Paryżu.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Wargaming informuje, że do World of Warships właśnie dodano nowe pancerniki francuskie. Każdy gracz może sprawdzić w bitwie tak sławne jednostki jak Normandie, Bretagne, Alsace, Lyon, Richelieu czy Republique.

Francuskie pancerniki charakteryzują przede wszystkim dużą siłą ognia. Normandie, okręt poziomu VI ma po 4 działa na każdej z głównych baterii, a Lyon (poziom VII) imponuje konfiguracją 4x4, co razem daje imponujące 16 dział gotowych do strzału w przeciwnika. Ponadto, te jednostki cechują się największą szybkością w swojej klasie. Potężna siła ognia i prędkość to mocne atuty - możemy na własnej skórze przekonać się dlaczego Francja była i jest morską potęgą.

Poza walorami w rozgrywce, francuskie okręty cieszą oko swym wyglądem i przywiązaniem do detali. Twórcy World of Warships dokładnie odwzorowali jednostki tygodniami analizując zdjęcia i plany inżynieryjne. Współpracowali przy tym zadaniu z Archiwum Historycznym Ministerstwa Obrony Francji i Muzeum Morskim w Paryżu, dzięki czemu okręty zgodne z historycznymi realiami.

„Wiedzieliśmy, że francuskie uzbrojenie i maszyny wojenne są unikatowymi projektami,” mówi Sergey Gornostaev, starszy specjalista ds. współpracy z muzami w Wargaming. „To było fantastyczne przeżycie odkryć ile miłości i pasji jest w ludziach zajmujących się tematem. Odkryliśmy istnienie nawet specjalnych dokumentów dla modelarzy – to pierwszy raz, kiedy natrafiamy na coś takiego!”

Każdy z modeli to miesiące intensywnej pracy zespołu specjalistów. Teraz oddajemy je w ręce graczy World of Warships, aby mogli poznać te wyjątkowe okręty – ich historię, ich wygląd oraz oczywiście ich przydatność w bitwach!