Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2013, 13:50

autor: Marcin Skierski

Forza Motorsport 5 bez nocnych wyścigów i zmiennych warunków pogodowych

Wszystko wskazuje na to, że w grze Forza Motorsport 5 zabraknie nocnych wyścigów i zmiennych warunków pogodowych. Taką informację w trakcie jednej z audycji na żywo miał przekazać Dan Greenawalt z zespołu Turn 10 Studios.

Jeden z użytkowników forum NeoGAF wychwycił kilka informacji na temat gry Forza Motorsport 5, jakich w trakcie audycji na żywo w serwisie Twitch miał udzielić Dan Greenawalt z zespołu Turn 10 Studios. Niestety, nie są to zbyt dobre wieści dla fanów.

Przede wszystkim w nadchodzącym tytule startowym na Xboksa One ma zabraknąć nocnych wyścigów i zmiennych warunków pogodowych. Wpis na forum NeoGAF nie zdradza powodów podjęcia takiej decyzji. Jedyne co przychodzi nam do głowy to fakt, że być może deweloper nie opanował jeszcze architektury Xboksa One na tyle, by wprowadzić te elementy do swojej gry w zadowalającej formie już na premierę konsoli.

W grze Forza Motorsport 5 najwyraźniej pościgamy się tylko za dnia - Forza Motorsport 5 bez nocnych wyścigów i zmiennych warunków pogodowych - wiadomość - 2013-06-12
W grze Forza Motorsport 5 najwyraźniej pościgamy się tylko za dnia

Oprócz tego twórcy mają zrezygnować z Domu Aukcyjnego, który stanowił integralną część poprzednich części cyklu. Dom Aukcyjny pozwalał na zakup za wirtualną gotówkę samochodów, malowań, i innych elementów od pozostałych graczy. Wciąż będzie możliwość wyszukiwania malowań stworzonych przez użytkowników, ale nie w dotychczas znanej formie. Gra będzie rekomendować wybrane elementy do samochodu na podstawie naszych dotychczasowych wyborów.

Forza Motosport 5 to kolejna odsłona popularnej serii symulacyjnych wyścigów samochodowych od zespołu Turn 10 Studios. Gra zadebiutuje w listopadzie bieżącego roku i będzie jednym z tytułów startowych na Xboksa One. Deweloper po raz pierwszy zaprezentował swoje dzieło w akcji na konferencji firmy Microsoft podczas targów E3.