Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2022, 12:24

W czerwcu Forza Horizon 5 przeprosi się z Audi. Duży dodatek już blisko

Choć nie ma jeszcze połowy maja, studio Playground Games już zaprezentowało zawartość, którą szykuje dla gry Forza Horizon 5 na czerwiec. Skąd ten pośpiech? Bo za miesiąc deweloper niechybnie będzie miał na głowie inne, ważniejsze ogłoszenia – związane z pierwszym dużym rozszerzeniem.

Głównym źródłem nowinek o serii Forza jest comiesięczna transmisja Forza Monthly. Wczoraj obejrzeliśmy kolejny jej odcinek – niewiele ponad dwa tygodnie po poprzednim – a w jego ramach zaprezentowano, co nas czeka w grze Forza Horizon 5 w czerwcu. Skąd to wyprzedzenie? Dlaczego studio Playground Games nie poczekało do końca maja? Najpewniej dlatego, że za równiutki miesiąc (12 czerwca) odbędzie się Xbox & Bethesda Games Showcase, a deweloper zamierza pojawić się na tym pokazie z gorętszymi nowinami… Ale na ten temat podywaguję za chwilę. Na razie omówmy Serię 8. w FH5.

Seria 8. – nowe samochody i inne (?) atrakcje

Czerwiec w grze upłynie pod hasłem „niemieckiej motoryzacyjnej doskonałości”. Wszystkie samochody, które zostaną dodane w ramach Serii 8., pochodzą z Niemiec. Będzie ich siedem – trzy darmowe i cztery płatne.

Bezpłatne samochody

  1. 2021 Porsche 911 GT3 – nagroda za zebranie 20 punktów z aktywności na jesiennej Playliście Festiwalowej (2-9 czerwca);
  2. 2015 Mercedes-AMG GT S – 20 pkt. na zimowej Playliście (9-16 czerwca);
  3. 2018 Audi RS 4 Avant – 20 pkt. na wiosennej Playliście (16-23 czerwca).

Płatne samochody (DLC)

  1. 2020 BMW M8 Competition Coupe – dostępne od 26 maja;
  2. 2020 Audi RS 3 Sedan – od 2 czerwca;
  3. 2018 Audi RS 5 Coupe – od 9 czerwca;
  4. 1982 Volkswagen Pickup LX – od 16 czerwca.

Tak po prawdzie Playground Games nie zaskoczyło nas modelami zaprezentowanymi podczas wspomnianej transmisji, bo informacje o wszystkich tych autach znalazły się w grze już po aktualizacji inaugurującej Serię 7. (pod koniec kwietnia). Jak widać, deweloper wziął sobie do serca utyskiwania graczy – skądinąd słuszne – na zaniedbanie marki Audi i wreszcie należycie ją uzupełni.

BMW M8 i Porsche 911 GT3 też są bardzo mile widzianymi – i długo wypatrywanymi – gośćmi. Mercedes jest z kolei wozem powracającym z FH4. A co do Volkswagena Pickupa… cóż, studio Playground Games lubi uwzględniać w Przepustkach samochodowych tego rodzaju motoryzacyjne ciekawostki, które raczej nie nadają się do wyścigów, i można się co najwyżej dziwić, że w FH5 pozwoliło sobie na dodanie takiej maszyny dopiero teraz (zostały jeszcze tylko trzy nieujawnione auta do wypuszczenia w ramach przepustki).

Co jeszcze nas czeka w czerwcu? Tym razem twórcy nie zająknęli się o nowych funkcjach czy poprawkach w grze, które są szykowane – Seria 8. najwyraźniej sprowadza się do samochodów. Och, i ubrań; nie zabraknie paru nowych ciuchów, również inspirowanych Niemcami. Stawiam, że programiści nie zrobili sobie wolnego od łatania błędów i tego typu zmian też nie zabraknie w najbliższych tygodniach, ale na wieści w tym temacie musimy jeszcze poczekać.

Forza Horizon 5 jest dostępna w Game Passie

Rzut oka na Serię 9.

Playground Games uchyliło rąbka tajemnicy na temat tego, co czeka nas w jeszcze dalszej przyszłości w FH5 – w ramach Serii 9., która rozpocznie się 23 czerwca i będzie miała tytuł Akademia Horizon. Zobaczymy w niej coś, co nosi tajemniczo i groźnie brzmiącą nazwę Horizon Nexus, a także – jak zwykle – nowe samochody, wydarzenia i wyzwania. Szczegóły poznamy zapewne nie wcześniej niż za miesiąc.

To co z tym dodatkiem?

Wróćmy do kwestii zasadniczej, czyli tajemniczych powodów, które stoją za tak nieterminowym przeprowadzeniem kolejnej transmisji Forza Monthly – jak również za skromną zawartością Serii 8. (jeszcze skromniejszą niż w Serii 7.). Deweloperzy rzecz jasna nie zająknęli się na ten temat ani słowem, ale jest oczywiste, że zobaczymy ich 12 czerwca podczas wspomnianego wydarzenia Xbox & Bethesda Games Showcase, gdzie zapowiedzą duże DLC.

Poprzednie odsłony serii Forza Horizon miały klarowny i stabilny cykl wydawniczy – gry zawsze ukazywały się na przełomie września i października, pierwszy duży dodatek dostawały już w grudniu, a drugi na wiosnę. Fakt, że w FH5 ów cykl został zaburzony, wynika oczywiście z tego, iż wcześniej odstępy między premierami kolejnych części wynosiły dwa lata, a teraz twórcy dają sobie dodatkowy rok na produkcję (jeśli nie więcej).

Dlatego Playground Games nie spieszyło się dotąd z wypuszczaniem rozszerzenia – ale nie może ciągnąć tego w nieskończoność, a nie będzie miało lepszej okazji niż Xbox & Bethesda Games Showcase, by je zapowiedzieć. Zwłoka powinna zresztą wyjść nam na zdrowie. Dodatkowy czas oznacza, że twórcy mogli przygotować znacznie więcej zawartości (czyt. znacznie większą mapę) niż poprzednio. Jak dużo będzie jej w istocie, przekonamy się najpewniej 12 czerwca.

W czerwcu Forza Horizon 5 przeprosi się z Audi. Duży dodatek już blisko - ilustracja #1
Wszystkie wyzwania na Playliście Festiwalowej w Serii 8. będą obracały się wokół niemieckich samochodów. Czy to nie przesadna monotematyczność?
  1. Forza Horizon 5 – poradnik do gry
  2. Forza Horizon 5 – recenzja

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.