Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2019, 21:48

autor: Adrian Werner

Forza Horizon 4 z 12 mln graczy i imponującym wynikiem miesięcznym

Firma Microsoft i studio Playground Games ogłosiły, że w Forza Horizon 4 zagrało już ponad 12 milionów osób, a każdego miesiąca w tytuł bawi się więcej niż 4 mln osób.

Forza Horizon 4 okazało się wielkim sukcesem. - Forza Horizon 4 z 12 mln graczy i imponującym wynikiem miesięcznym - wiadomość - 2019-08-29
Forza Horizon 4 okazało się wielkim sukcesem.
FORZA HORIZON 4 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Playground Games
  2. Wydawca: Microsoft
  3. Gatunek: wyścigi
  4. Platformy: PC, XONE
  5. Data premiery: 2 października 2018 r.

Firma Microsoft pochwaliła się, że już ponad dwanaście milionów osób zagrało w Forza Horizon 4, czyli grę wyścigową studia Playground Games. Ten imponujący wynik udało się uzyskać w niecałe jedenaście miesięcy od premiery.

Na te 12 milionów składają się zarówno gracze pecetowi, jak i konsolowi. Liczby tej nie można w prosty sposób przełożyć na wyniki sprzedaży. Forza Horizon 4 jest bowiem dostępne także w ramach abonamentowej usługi Xbox Game Pass.

Pomimo prawie roku na karku gra nadal cieszy się wielką popularnością. Microsoft pochwalił się, że każdego miesiąca w Forza Horizon 4 bawi się ponad 4 miliony graczy.

Przypomnijmy, że Forza Horizon 4 zadebiutowało 2 października ubiegłego roku. Gra ukazała się równocześnie na PC i Xboksa One.

Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem. Wersja na Xboksa One posiada średnią ocen na poziomie 92% według serwisu Metacritic, a wydanie na PC może pochwalić się wynikiem 88%. Tytuł spodobał się również naszemu recenzentowi, który wystawił mu notę 8.5/10.

Od premiery gra Forza Horizon 4 była intensywnie rozwijana. Dodano do niej za darmo 75 nowych samochodów. Liczba ta wkrótce ulegnie zwiększeniu, gdyż za kilka godzin ukaże się aktualizacja nazwana Series 13 Update. Wprowadzi ona do gry sportowe auto 2018 Italdesign Zerouno oraz kilka dodatkowych modeli Porsche.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Forza Horizon 4 – tak się wygrywa bitwę o Anglię
  3. Forza Horizon 4 - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Forza Horizon 4

Forza Horizon 4