Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2019, 21:06

autor: Ender

Boreal Blade – nowa gra twórców serii Trine

Studio Frozenbyte, znane dzięki serii Trine, zapowiedziało wieloosobową grę akcji Boreal Blade. W trakcie rozgrywki wcielamy się w nordyckich wojowników walczących ze sobą na śmierć i życie. Tytuł zadebiutował dziś na konsoli Nintendo Switch i wkrótce ukaże się też na komputerach PC.

Ku zaskoczeniu graczy okazało się, że fińskie studio Frozenbyte, znane dzięki platformówkowej serii Trine, pracowało od dawna w tajemnicy nad nowym projektem o nazwie Boreal Blade. Jest to trzecioosobowa gra akcji, nastawiona na wieloosobowe potyczki drużynowe, w której wcielamy się we władających wieloma rodzajami broni nordyckich wojowników, walczących ze sobą na śmierć i życie na obszernych arenach. Tytuł zadebiutował dziś na konsoli Nintendo Switch w cenie 80 zł. Twórcy udostępnili tam też jego grywalne demo. W niedalekiej przyszłości deweloperzy planują też premierę na komputerach PC. Już teraz można zapisywać się do zamkniętej bety Boreal Blade na Steamie, korzystając z oficjalnego serwera Discord gry. Warto dodać, że obie wersje produkcji mają być ze sobą kompatybilne, co pozwoli na wspólną zabawę posiadaczom obu platform.

Akcja Boreal Blade umiejscowiona została w fikcyjnej krainie Norvalg, która inspirowana jest kulturą wikingów oraz skandynawskimi legendami. Gracze uczestniczą w tradycyjnych bitwach, które są elementem "debat" pomiędzy wieloma konkurującymi ze sobą norvalgowskim klanami. Ich zwycięzcy przynoszą nie tylko honor swej rodzinie i plemieniu, ale także decydują o kluczowych sprawach dotyczących przyszłości całej krainy.

Rozgrywka w Boreal Blade została przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby. System walki pozwala nam osobno kontrolować ruchy postaci, jak i ułożenie znajdującej się w jej rękach broni, które z kolei wpływa na rodzaj przeprowadzanego ataku lub bloku. Frozenbyte podkreśla, że za sprawą tego rozwiązania istnieją setki unikalnych kombinacji ataków. Uczestnicy bitew mogą dzięki temu zdecydować się na te, które najlepiej pasują do ich stylu gry.

Gracze mogą wybierać spośród czterech stylów walki. Każdy z nich ma swoje mocne oraz słabe strony, wpływające na stosowaną przez nas taktykę podczas potyczek. Tytuł oferuje również bogaty i różnorodny arsenał (wśród nich miecze, pałki, włócznie), a także tarcze, elementy pancerza oraz inne przydatne przedmioty. Twórcy zachwalają również edytor postaci pozwalający stworzyć wymarzonego wojownika. Boreal Blade posiada w sumie cztery warianty zabawy wieloosobowej. W meczach uczestniczy maksymalnie ośmiu graczy.

  1. Boreal Blade – strona oficjalna
  2. Frozenbyte – strona oficjalna