Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2019, 16:45

autor: Frozen

Fortnite – znani cheaterzy zakwalifikowali się do finału mistrzostw świata

Zaraz po zdjęciu dwutygodniowego bana za oszukiwanie w grze Fortnite, Damion „XXiF” Cook i Ronald „Ronaldo” Mach dostali się do finału mistrzostw świata, w którym pula nagród wynosi 30 milionów dolarów.

Społeczność Fortnite'a jest zawiedziona brakiem reakcji ze strony twórców gry. - Fortnite – znani cheaterzy zakwalifikowali się do finału mistrzostw świata - wiadomość - 2019-06-05
Społeczność Fortnite'a jest zawiedziona brakiem reakcji ze strony twórców gry.

3 maja tego roku Damion „XXiF” Cook i Ronald „Ronaldo” Mach zostali ukarani 14-dniowym banem za oszukiwanie podczas eliminacji do turnieju w grze Fortnite: Battle Royale. Niedługo po zakończeniu kary duet powrócił jednak do rozgrywek i z wynikiem 91 punktów w ósmym tygodniu zawodów wywalczył sobie miejsce w finale, w którym pula nagród wynosi 30 milionów dolarów.

XXiF i Ronaldo zostali zbanowani, gdy wyszło na jaw, że obaj startowali w mistrzostwach z przyjaciółmi, którzy specjalnie podkładali się cheaterom, zapewniając im darmowe punkty za eliminacje podczas każdej rundy.

Kara okazała się jednak zbyt krótka i nie przeszkodziła duetowi w powrocie do turnieju. Społeczność Fortnite'a nie kryje swojego oburzenia zaistniałą sytuacją. Gracze mają pretensje do Epic Games, które zdaje się być niekonsekwentne w walce z nieuczciwymi graczami. W przeszłości firma wielokrotnie pozywała oszustów i osoby promujące narzędzia cheaterskie. Obecnie amerykańskie przedsiębiorstwo zdaje się zupełnie nie przejmować tym, że dwóch potencjalnie nieuczciwych zawodników może zgarnąć wysoką nagrodę pieniężną w mistrzostwach świata w grze Fortnite.

Każdy gracz, który zakwalifikuje się do finału, ma zagwarantowaną nagrodę wynoszącą co najmniej 50 tysięcy dolarów. Profesjonalni gracze obawiają się, że jeżeli Epic Games nie zmieni swojego stosunku wobec oszustów i nie zaostrzy kar, przyszłe zawody w Fortnite: Battle Royale mogą zostać zdominowane przez cheaterów liczących na szybki i łatwy zarobek.