Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2018, 14:26

autor: Movis

Fortnite – patch 6.10 z Quadcrasherem, skórki Spider Knight i Arachne

Epic Games wita tydzień aktualizacją 6.10 do Fortnite i Fortnite: Battle Royale. W trybie PvP pojawił się łazik Quadcrasher, nowy system turniejów oraz ciąg dalszy trybu Disco Domination. W kooperacji rozpoczęły się zaś Burze beta. W wiadomości znajdziecie też "wykopane" skórki Spider Knight, Arachne, Onesie i Guan Yu.

Przekroczyliśmy już połowę października, a autorzy z Epic Games dalej robią swoje w Fortnite i Fortnite: Battle Royale. Tym razem z łatki 6.02 skoczyliśmy aż do aktualizacji oznaczonej numerem 6.10 i autorzy dodali do obu trybów odpowiednio więcej nowości. Tymczasem kopacze danych dotarli do paru nowych skórek ukrytych w plikach gry.

„Pajęczaki” nieźle się prezentują. - Fortnite – łatka 6.10 z Quadcrasherem, skórki Spider Knight i Arachne - wiadomość - 2018-10-16
„Pajęczaki” nieźle się prezentują.

Battle Royale – Quadcrasher, turnieje i Disco Domination

Poprzednim razem w rywalizacyjnym Battle Royale zawitał Quadlauncher, a teraz designerzy postanowili dodać do rozgrywki pojazd o podobnie brzmiącej nazwie. Quadcrasher (pol. Taran) to dwuosobowy łazik z trybem dopalacza, który ładuje się w miarę jazdy. Po uruchomieniu turbo zyskuje on umiejętność przebijania się przez struktury na wylot, siejąc chaos wśród okolicznych graczy. Jeśli uda się staranować przeciwnika, to zostanie on odrzucony na znaczny dystans.

Dużym dodatkiem jest system czasowych turniejów wewnątrz gry, otwartych dla wszystkich chętnych. Poświęciliśmy mu jednak osobną wiadomość i to tam znajdziecie bardziej szczegółowy opis całego konceptu. Wspomnieć natomiast należy, że pierwsze zmagania rozpoczną się jeszcze dziś. W najnowszej łatce kontynuowany jest też czasowy tryb Disco Domination, lecz wprowadzono w nim drobne zmiany (np. mniejsza szansa na znalezienie bandaży, usunięcie zwykłych (białych) broni, więcej punktów odrodzenia).

Do lamusa po raz kolejny odchodzi Forteca kieszonkowa (programiści muszą jeszcze popracować nad problemami w jej działaniu), ale na otarcie łez zwiększono częstotliwość pojawiania się Fortu kieszonkowego (z 3,05% do 4,89%). Poprawiono też problemy związane z Quadlauncherem oraz przy przeładowaniu dubeltówki. Pobawiono się też z dźwiękiem – gracze mogą teraz wybrać muzykę celebrująca zdobyte przez nich Królewskie Zwycięstwo, usunięto też efekt Dopplera, gdy gracz leci na lotni.

Zlikwidowano też chmarę bugów, a sporo zmian dotyczyło też wersji gry na Androida. Beta-testy otworzyły się niedawno dla wszystkich chętnych. Jeśli chcecie sprawdzić tytuł na telefonach, to poradnik instalacji appki Fortnite: Battle Royale znajdziecie w naszym poradniku.

Skórki

Z każdą kolejną łatką Epic Games dodaje do produkcji sporo nowych plików, pośrednio rozpoczynając wyścig kopaczy po najnowsze skórki, które już wkrótce mogą znaleźć się w sklepie gry. Tym razem wyciągnęli oni modele interesująco wyglądających „pajęczaków” (Spider Knight i Arachne) oraz mniej jednoznaczne tematycznie Onesie and Guan Yu. Poniżej możecie rzucić okiem na poszczególne elementy (via fnbr.co):

Spider Knight

Fortnite – łatka 6.10 z Quadcrasherem, skórki Spider Knight i Arachne - ilustracja #2

Arachne

Fortnite – łatka 6.10 z Quadcrasherem, skórki Spider Knight i Arachne - ilustracja #3

Onesie

Fortnite – łatka 6.10 z Quadcrasherem, skórki Spider Knight i Arachne - ilustracja #4

Guan Yu

Fortnite – łatka 6.10 z Quadcrasherem, skórki Spider Knight i Arachne - ilustracja #5

Ratowanie Świata – Rat King, Gravedigger i Beta Storms

Nowości w Ratowaniu świata tym razem są nieco bardziej okazałe. Poniżej zauważyć możecie Króla szczurów, czyli samopowtarzalny karabin na breneki. Jest niezły na średnich dystansach, ale odstępy między kolejnymi strzałami są dość długie. Dodatkowo do sklepiku po przerwie wraca karabin szturmowy Grabarz, akurat na miesiąc Halloween. Nowa dostawa planowana jest na czwartek 18 października (2:00 czasu polskiego).

Tak, to pełnowymiarowa latarka. - Fortnite – łatka 6.10 z Quadcrasherem, skórki Spider Knight i Arachne - wiadomość - 2018-10-16
Tak, to pełnowymiarowa latarka.

Następną nowością są alarmy „Burza beta”. Czasowe misje mają stanowić eksperymentalny poligon nowych rozwiązań i przy okazji zebrać opinie społeczności na temat testowanych dodatków. Pojedyncze misje mają być bardzo krótkie i dostępne ok. 1-2 dni. Autorzy zdecydowali się także nieco zmodyfikować ograniczenia poziomu mocy i minimalnego wskaźnika mocy bohaterów podczas gry w grupach. Nieco innymi zasadami rządzą się teraz grupy publiczne (poziom dyktuje najsłabszy gracz) oraz prywatne (poziom dyktuje lider grupy). Szczegóły znajdziecie tutaj. Przy okazji zlikwidowano też błąd sprawiający losowanie duplikatów mitycznych głównych ocaleńców w lamach. Teraz powtórki nie będą się pojawiać, jeśli nie mamy jeszcze kompletnej serii postaci.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry