Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2021, 20:50

autor: hexx0

W nowym wydarzeniu w Fortnite pojawia się przemowa Martina Luthera Kinga Juniora

Fortnite nie przestaje zaskakiwać. Kolejną znaną postacią, która pojawiła się w grze battle royale, jest Martin Luther King Junior. Jego obecność wiąże się z wydarzeniem „Marsz przez czas”.

Kogo jako następnego spodziewaliście się zobaczyć w Fortnite? Na pewno nie Martina Luthera Kinga Juniora, słynnego baptystycznego pastora i lidera ruchu praw obywatelskich, który w latach 60. XX wieku aktywnie działał na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów oraz zniesienia dyskryminacji rasowej, przez co został zamordowany. Spieszę Was uspokoić, że ten laureat Pokojowej Nagrody Nobla nie będzie jednak grywalną postacią – przynajmniej na razie. Zamiast tego Epic Games proponuje rozpoczęte właśnie wydarzenie „Marsz przez czas”, które pozwala fanom owej produkcji battle royale (lepiej) poznać słynną przemowę Kinga „I Have A Dream”, a także całą otaczającą ją historię.

Powyżej możecie obejrzeć trailer tego eventu. W jego ramach fani trafiają do lokacji inspirowanej Waszyngtonem z 1963 roku, do którego zmierza marsz Ruchu Praw Obywatelskich. Można więc wysłuchać „na żywo” wspomnianego przemówienia Martina Luthera Kinga Juniora, ale nie brakuje też pełnych ciekawostek, wzorowanych na muzeach punktów orientacyjnych czy minigier. Wykonywanie poszczególnych wyzwań zapewnia łupy w postaci m.in. graffiti „D.C. 63”.

Akcja zrodziła się we współpracy firmy Epic Games ze studiem Time, Muzeum Historii Afroamerykanów DuSable w Chicago oraz organizacją Estate of Martin Luther King, Jr. Jej genezą miało być ubiegłoroczne zabójstwo George'a Floyda, które wywołało falę protestów popularyzujących ruch Black Lives Matter. Co ciekawe, mniej więcej w tamtym czasie prezes „Epica” Tim Sweeney porównał walkę swojej firmy z korporacją Apple właśnie do ruchu na rzecz praw obywatelskich.

Głównym celem wydarzenia „Marsz przez czas” ma być edukacja graczy. Sam pomysł wydaje się więc godny uwagi. Pytanie brzmi, czy akurat Fortnite jest odpowiednim tytułem do propagowania tego typu wiedzy?