Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2023, 15:32

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Square Enix walczy z wyciekami horrendalnie wymagającego Forspoken

Do sieci wyciekają materiały z nadchodzącego Forspoken. Są one szybko usuwane, ale gracze i tak znajdują sposoby na ich ponowne udostępnianie, jak to miało miejsce np. z filmem przedstawiającym ostateczne starcie w grze.

Źródło fot. store.steampowered.com
i

Premiera Forspoken od Square Enix nastąpi już jutro, a mimo to wycieki z gry krążące po sieci cieszą się niemałym zainteresowaniem. Bo chociaż nie brakuje oficjalnych materiałów promujących tytuł (jak ten poniżej), to dodatkowe przecieki mogą pomóc niektórym podjąć decyzję związaną z jego zakupem.

Duży wyciek Forspoken miał miejsce parę dni temu – przedstawiał on pierwszą godzinę gry. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć, jak główna bohaterka, Frey, została przeniesiona z Nowego Jorku do fantastycznej Athii. I chociaż jego oryginalne źródło zostało usunięte, to w sieci i tak krążyły kopie filmu.

Zaraz po tym wyciekł dwudziestominutowy materiał prezentujący ostateczne starcie w grze. Walka z finalnym bossem, a przy tym kilka przerywników filmowych mogły zainteresować wiele osób. Jednakże i w tym przypadku oryginalny filmik przepadł, a w jego miejsce pojawiła się kopia.

Najpewniej nad usuwaniem wycieków czuwa wydawca, Square Enix, któremu zależy na ukryciu sekretów Forspoken – nawet na dzień przed premierą gry.

Omawiany tytuł jeszcze kilka miesięcy temu był obiektem drwin wśród graczy, co było spowodowane filmem udostępnionym przez twórców, a konkretniej wątpliwą jakością dialogów w nim zawartych. Wypuszczenie dema gry zmieniło jej odbiór. Wprawdzie niektórym graczom przeszkadzał rozmiar czcionek czy interfejs, ale deweloperzy poprawili kilka słabych aspektów. Chwalona jest przede wszystkim oprawa graficzna, co odbiło się na wymaganiach sprzętowych produkcji (nawet minimalne są horrendalnie wysokie).

Forspoken zadebiutuje jutro na PC-tach oraz PlayStation 5.