Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release InnoGames Press Release 21 października 2014, 12:29

Forge of Empires - nowa Era i specjalne wydarzenie na święto duchów trafiają do gry

Forge of Empires to przeglądarkowa gra strategiczna, w której gracze mają za cel stworzenie i rozbudowę prosperującego miasta. Prowadzą badania nad nowymi technologiami, wznoszą imponujące budynki znane z podręczników historii i rozwijają swoje wpływy w regionie tworząc potężne klany i rywalizując z innymi graczami.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Gracze Forge of Empires mogą już teraz wczuć się w nastrój Halloween dzięki gamie wydarzeń związanych z tym świętem. Dodatkową atrakcją będzie także pojawienie się nowej Ery Współczesnej w tej popularnej grze strategicznej. Nowe i potężne budynki można będzie wznosić już od środy 22. października. Pozostałe atrakcje potrwają do 5. listopada.

Najważniejsza z zapowiedzianych dzisiaj nowości – Współczesność w Forge of Empires – wprowadzi nowe budynki w stylistyce typowej dla dzisiejszej Azji. Każdy z wybudowanych obok siebie obiektów na wodzie pozwoli na stworzenie realistycznego i miłego dla oka kanału wodnego, przypominającego współczesną Wenecję! Część nowych budynków wojskowych zapewni dodatkowe bonusy dla armii, którymi można teraz kierować na nowej, pustynnej mapie kontynentu. To jednak nie wszystko – nowa aktualizacja to także nowe jednostki i nieznani wcześniej liderzy prowincji. W opublikowanym dzisiaj filmie game designer Peer Kroger wymienia wszystkie nowości, które trafią do gry wraz z epoką Współczesności.

Kolejną nowością jest wydarzenie Halloween, w którym nowe zadania będzie przydzielał nie kto inny, jak sam Jack O’Lantern. To również on wręczy nagrody za pomyślnie ukończone questy. Wśród licznych nagród znajdą się m.in. dwa nowe portrety i budynek. Aby tradycji stało się zadość, na końcu na zwycięzców będzie też oczekiwać nawiedzony dom. Podczas związanego z Halloween wydarzenia, gracze będą mogli także rozwinąć swoje cmentarze.

Forge of Empires to przeglądarkowa gra strategiczna, w której gracze mają za cel stworzenie i rozbudowę prosperującego miasta. Prowadzą badania nad nowymi technologiami, wznoszą imponujące budynki znane z podręczników historii i rozwijają swoje wpływy w regionie tworząc potężne klany i rywalizując z innymi graczami. Forge of Empires została nagrodzona jako Najlepsza Gra Przeglądarkowa 2013 roku w konkursie German Computer Game Award (Deutscher Computerspielpreis). Poza wersją przeglądarkową, gra Forge of Empires jest także dostępna jako samodzielna aplikacja na iOS – wersja dla systemów Android pojawi się już wkrótce.

InnoGames to jeden z wiodących światowych deweloperów gier online, którego tytuły mogą pochwalić się rzeszą 130 milionów zarejestrowanych graczy. Miesząca się w Hamburgu firma zatrudnia obecnie 350 ekspertów z 25 krajów. Do najpopularniejszych gier InnoGames należą Plemiona, Grepolis oraz Forge of Empires.