Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2019, 09:10

autor: Adrian Werner

Firmament – sukces na Kickstarterze gry twórców Myst i Obduction

Sukcesem zakończyła się zorganizowana w serwisie Kickstarter zbiórka na grę Firmament, czyli nową, steampunkową przygodówkę autorów Obduction oraz cyklu Myst.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Firmament – sukces na Kickstarterze gry twórców Myst i Obduction - wiadomość - 2019-04-29
Gra ukaże się w przyszłym roku.
FIRMAMENT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Cyan Worlds
  2. Wydawca: Cyan Worlds
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PC, PS4
  5. Data premiery: 2020 r.

Znane z serii Myst studio Cyan Worlds ma powody do zadowolenia. Zorganizowana przez zespół zbiórka na projekt Firmament zakończyła się sukcesem. W ciągu trwającej miesiąc akcji w serwisie Kickstarter autorzy zgromadzili 1,433 mln dolarów. Tym samym udało się przekroczyć cel minimalny, który ustalony był na kwocie 1,285 mln dolarów.

Przypomnijmy, że Firmament zmierza na pecety oraz konsolę PlayStation 4. Na obu platformach gra obsłuży urządzenia wirtualnej rzeczywistości. W przypadku PC planowane jest wsparcie dla HTC Vive, Oculus Rift oraz Valve Index. Premiera ma nastąpić w lipcu 2020 roku.

Firmament powstaje od podstaw z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Poprzednia gra Cyan Worlds, czyli Obduction, oferowała taką opcję, ale była ona jedynie dodatkiem i z tego powodu autorzy nie byli w stanie w pełni zrealizować potencjału, jaki kryje się w technologii VR. Tym razem nie zamierzają powtórzyć tego błędu. Jednocześnie produkcja zaoferuje jednak również opcję tradycyjnej zabawy na monitorze lub telewizorze.

Świętując zakończenie zbiórki na Kickstarterze, studio poinformowało również, że w najbliższy czwartek ujawni nowe informacje związane z przygodówką ZED, czyli projektem zespołu Eagre Games, w przypadku którego Cyan Worlds pełni rolę wydawcy.

Sukces Firmament na Kickstaterze cieszy. Obduction okazało się wyśmienitą przygodówką (nasz redaktor wystawił jej notę 8.5/10) i z niecierpliwością wyczekujemy na kolejny projekt zespołu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Firmament w serwisie Kickstarter

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Firmament

Firmament