Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2012, 18:29

autor: Aver

Firma Activision zapowiedziała grę 007 Legends

Z okazji 50. rocznicy powstania serii o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości, koncern Activision zapowiedział wydanie gry, której fabuła nawiązywać będzie do klasycznych odsłon filmowej serii. Za 007 Legends odpowiada studio Eurocom Entertainment Software. Tytuł będzie dostępny na PlayStation 3 i Xboksa 360 na jesieni.

„Jestem Bond, James Bond” – już na jesieni tego roku będziemy mogli po raz kolejny usłyszeć te słowa w grze akcji 007 Legends, przygotowywanej przez należącą do koncernu Activision Blizzard firmę Activision Publishing Inc. oraz studio Eurocom. Będzie ona korzystać z licencji EON Productions i wytwórni Metro Goldwyn Meyer, właścicieli marki o agencie MI-6.

Firma Activision zapowiedziała grę 007 Legends - ilustracja #1

Jak amerykańska firma zamierza uczcić pięćdziesiąte urodziny serii o brytyjskim agencie? Z należnym tego wydarzeniu rozmachem. Twórcy z Eurocomu, którzy dwa lata temu zaserwowali fanom Bonda strzelankę GoldenEye 007: Reloaded, tym razem zaoferują posiadaczom konsol PlayStation 3 i Xbox 360 grę, której historia nawiązywać będzie do sześciu klasycznych filmów o słynnym szpiegu oraz nadchodzącej, 23. już części jego przygód – Skyfall, który zadebiutuje w kinach 26 października.

Firma Activision zapowiedziała grę 007 Legends - ilustracja #2

SKYFALL – 23 odsłona przygód Jamesa Bonda. Jej reżyserem jest Sam Mendes, znany choćby z American Beauty i Jarhead. W rolę agenta MI6 wcieli się ponownie Daniel Craig, a jego przeciwnikiem będzie postać grana przez Javiera Bardema. Bond będzie musiał zmierzyć się w nim z atakiem na siedzibę brytyjskiego wywiadu i odkryć czarne karty w historii swojej szefowej – M.

Pod względem zawartości, w 007 Legends spotkamy oczywiście wszystkie znane z przygód agenta bronie i gadżety – od pistoletu Walther po zmodyfikowane przez Q szybkie samochody. Z informacji podanych przez Activision można wywnioskować, że duży nacisk zostanie położony na walkę wręcz. Nie zabraknie także dziewczyn Bonda i egzotycznych lokacji.

David Oxford, wiceprezydent firmy Activision Publishing Inc., zapowiada, że gra będzie wyjątkowa i godna 50. urodzin serii oraz przywoła najbardziej pamiętne chwile z filmów o Bondzie. Fanów poprzednich odsłon gier o agencie 007 ucieszy prawdopodobnie fakt, że w 007 Legends powrócą MI6 Ops Missions. Rozgrywka wieloosobowa zaoferuje tryb split-screen dla czterech osób. Po raz pierwszy będzie w niej można wcielić się w szwarccharaktery, którym na przestrzeni ostatniego półwiecza musiał stawić czoło bohaterski agent Jej Królewskiej Mości.

Firma Activision zapowiedziała grę 007 Legends - ilustracja #3Fikcyjną postać agenta brytyjskiego wywiadu stworzył Ian Fleming w 1953 roku. Brytyjski autor napisał o Jamesie Bondzie 14 książek. Pierwszą z nich – Casino Royale – przeniesiono na srebrny ekran dopiero w 2006 roku, jeżeli nie liczyć telewizyjnej ekranizacji z roku 1954. Zgodnie z biografią, jaką nadał agentowi Fleming, 007 urodził się w 1924 roku z ojca Szkota i matki Szwajcarki. W 1941 roku rozpoczyna pracę w brytyjskim Ministerswie Obrony. Jako członek brytyjskiego wywiadu pracował najpierw w Hong Kongu i na Jamajce. Jego dalsze losy są już częścią fabuły pierwszej z jego książkowych przygód.