Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2016, 19:30

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Final Fantasy XV – zapis ponad 50 minut rozgrywki

Producenci Final Fantasy XV przedstawili nowe fragmenty rozgrywki, które zebrane zostały w trwającym ponad 50 minut filmie. Prezentują one kluczowe elementy produkcji, takie jak system rozwoju postaci oraz walki, a także fabularny prolog gry.

Wiadomość o dwumiesięcznym przesunięciu premiery Final Fantasy XV nadeszła dość niespodziewanie, ale wielu fanów tytułu spodziewało się takiego obrotu spraw, biorąc pod uwagę doniesienia o problemach technicznych z jakimi spotykały się osoby mające styczność z najnowszymi demami produkcji. Aby wynagrodzić fanom zmianę terminu debiutu gry oraz zapewnić ich, że prace nad nią są już blisko finału, deweloperzy ze Square Enix opublikowali dziś trwający ponad 50 minut zapis rozgrywki.

Film przedstawia zachodnią wersję gry. Oznacza to, że po raz pierwszy usłyszymy dłuższe wycinki angielskiego dubbingu, co do którego opinie, jeżeli weźmiemy pod uwagę komentarze graczy, pozostają mieszane. Autorzy zwiastuna skupili się na przedstawieniu pierwszych godzin zabawy. Na uwagę zasługuje prolog gry, w którym możemy zobaczyć bardziej dojrzałą wersję głównego bohatera, walczącego wraz z przyjaciółmi z bliżej nieokreślonym przeciwnikiem. Nie wiadomo jednak czy ta krótka scena jest zapowiedzią finału produkcji, czy też sygnalizuje możliwość powstania kolejnych części Final Fantasy XV, przedstawiających dalsze losy Noctisa.

Dzięki klipowi przyjrzymy się nowemu interfejsowi, jak również systemowi rozwoju postaci, gotowania i zarządzania ekwipunkiem. Co ciekawe, wygląda na to, że gracze będą mogli w każdej chwili zmieniać stroje protagonistów, nie będziemy więc skazani na domyślne czarne kostiumy całej czwórki. Film przedstawia także mapę lokacji, potwierdzając ich ogrom i złożoność. Udowadnia również, że poza głównymi zadaniami czekać będzie na nas wiele zapowiedzianych wcześniej opcjonalnych misji i minigier, takich jak wędkowanie czy wyścigi na grzbiecie chocobo. Jeżeli chodzi o stronę techniczną produkcji, gdzieniegdzie widać, że konsole nie radzą sobie z płynnym wyświetlaniem grafiki, która docelowo ma działać ze stałą prędkością 30 klatek na sekundę. W zależności od fragmentu filmu, materiał został zarejestrowany zarówno na Xboksie One jak PlayStation 4. Biorąc pod uwagę potencjalnie rychłą zapowiedź PlayStation 4 NEO, nasuwa się pytanie czy nowy system zaoferuje znacznie lepszą wydajność w grze, a także dodatkowe efekty graficzne.

  1. Final Fantasy XV – kultowa seria odradza się z popiołów (zapowiedź)
  2. Final Fantasy XV – kompendium wiedzy
  3. Oficjalna strona gry