Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2021, 17:31

autor: Entelarmer

Rozgrywka w Final Fantasy VII Remake Part 2 ma być inna; ogrom świata zagra pierwsze skrzypce

Druga część Final Fantasy VII Remake zaoferuje nieco odmienne doświadczenia od tego, co mogliśmy zobaczyć w Midgarze. Twórcy gry chcą bowiem sprawić, że rozgrywka wykorzysta „ogromny świat”, który zwiedzimy kontynuacji.

Debiut Final Fantasy VII Remake w wersji na konsolę PlayStation 5 to bynajmniej nie koniec pracy dla twórców. Przeciwnie, to zaledwie pierwsza część odświeżenia legendarnego FF7, nieopowiadająca nawet połowy historii z oryginału. O tym, jakim wyzwaniem jest cały projekt, mówili reżyserzy Motomu Toriyama i Naoki Hamaguchi w rozmowach z serwisem IGN.

Remake Final Fantasy VII nie był „tylko” wiernym odtworzeniem oryginału w nowej oprawie wizualnej. Zamiast turowych starć domyślnie otrzymaliśmy walki łączące ten klasyczny system z rozwiązaniami znanymi z RPG akcji. Hamaguchi podkreślił w mailowej konwersacji z IGN, że nadrzędnym celem dla deweloperów było i jest takie zmienienie produkcji, by dorównała (czy wręcz przebiła) oczekiwaniom graczy, ale jednocześnie nie „zbezcześciła” wspomnień fanów z oryginału.

Wiele nauczyliśmy się z odbioru [Final Fantasy VII Remake – przyp. autora] od czasu wydania, ale wydaje mi się, że reakcja była szczególnie pozytywna w przypadku elementów, które przerobiliśmy, jednocześnie pamiętając o oddaniu hołdu materiałowi źródłowemu. […] Nie chcę tego ograniczać tylko do tego tytułu; przypomniało mi się, że przy kolejnej odsłonie najważniejsze jest, aby nie zniszczyć wspomnień z oryginału, a jednocześnie stworzyć go na nowo, aby przerósł oczekiwania ludzi.

Zachowanie balansu między wiernością materiałowi źródłowemu a wprowadzeniem zmian to trudna sztuka, ale w przypadku pierwszej części FF7 Remake wypada uznać, że Square Enix sprostało wyzwaniu. Jednak tych „wyzwań” jest o wiele więcej przy produkcji kolejnego epizodu. Hamaguchi podkreślił, że zespół musi teraz ”stworzyć rozgrywkę, która wykorzysta ogrom świata” poza Midgarem, do którego dotychczas ograniczyła się akcja w remake’u. Jak dokładnie przełoży się to na doznania z gry – przekonamy się po debiucie drugiej części Final Fantasy VII Remake. Szkoda tylko, że na pewno przyjdzie nam na nią jeszcze długo czekać.

  1. Oficjalna strona gry Final Fantasy VII Remake
  2. Recenzja gry Final Fantasy VII Remake – najważniejsze jRPG naszych czasów