filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 maja 2022, 21:40

Film Star Wars od Taiki Waititi jest pierwszy w kolejce w drodze do kin

Lucasfilm przygotował plan nadchodzących produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen. Dzieło Taiki Waititiego zobaczymy jako pierwsze. Jest to jego wielki powrót do tego świata po tym, jak pracował przy serialu The Mandalorian.

Źródło: flickr.com / Gage Skidmore

Vanity Fair zebrało sporo informacji dotyczących Gwiezdnych wojen i jedna z nich dotyczyła przyszłych projektów osadzonych w tym uniwersum. Dyrektor Lucasfilm, Kathleen Kennedy, wypowiedziała się w tej sprawie informując, że mają gotowy plan. Taika Waititi we współpracy ze scenarzystką filmu 1917, Krysty Wilson-Cairns, przygotowują coś zupełnie nowego.

Taika Waititi wraca do Gwiezdnych wojen

W rozmowie z Wired reżyser wspomniał o nadchodzącym filmie, ale nie zdradził za dużo informacji:

To jest wciąż na etapie „EXT.Space”. Mamy jednak historię. Jestem naprawdę podekscytowany, ponieważ czuć w tym mnie.

Oprócz tego wspomniał on, że bardzo lubi w swoich filmach zaskakiwać widzów i niespodziewanie wywoływać w nich pewne uczucia. Tego samego można oczekiwać od jego produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Aktualnie Waititi jest zapracowany i poza tą produkcją, zajmuje się jednocześnie sequelem What We Do in the Shadows, animowanym remakiem Flash Gordona, a także adaptacją live-action Akiry, która napotkała na swojej drodze komplikacje.

Taika Waititi stara się, żeby jego produkcje były wyjątkowe i tego samego można się spodziewać po jego przygodzie w odległej galaktyce. Mimo że brakuje zarysu fabuły i tytułu, to już teraz wiadomo, że jest na co czekać.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął na Allegro, gdzie wciąż można zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej