Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 maja 2022, 21:40

Film Star Wars od Taiki Waititi jest pierwszy w kolejce w drodze do kin

Lucasfilm przygotował plan nadchodzących produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen. Dzieło Taiki Waititiego zobaczymy jako pierwsze. Jest to jego wielki powrót do tego świata po tym, jak pracował przy serialu The Mandalorian.

Źródło: flickr.com / Gage Skidmore

Vanity Fair zebrało sporo informacji dotyczących Gwiezdnych wojen i jedna z nich dotyczyła przyszłych projektów osadzonych w tym uniwersum. Dyrektor Lucasfilm, Kathleen Kennedy, wypowiedziała się w tej sprawie informując, że mają gotowy plan. Taika Waititi we współpracy ze scenarzystką filmu 1917, Krysty Wilson-Cairns, przygotowują coś zupełnie nowego.

Taika Waititi wraca do Gwiezdnych wojen

W rozmowie z Wired reżyser wspomniał o nadchodzącym filmie, ale nie zdradził za dużo informacji:

To jest wciąż na etapie „EXT.Space”. Mamy jednak historię. Jestem naprawdę podekscytowany, ponieważ czuć w tym mnie.

Oprócz tego wspomniał on, że bardzo lubi w swoich filmach zaskakiwać widzów i niespodziewanie wywoływać w nich pewne uczucia. Tego samego można oczekiwać od jego produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Aktualnie Waititi jest zapracowany i poza tą produkcją, zajmuje się jednocześnie sequelem What We Do in the Shadows, animowanym remakiem Flash Gordona, a także adaptacją live-action Akiry, która napotkała na swojej drodze komplikacje.

Taika Waititi stara się, żeby jego produkcje były wyjątkowe i tego samego można się spodziewać po jego przygodzie w odległej galaktyce. Mimo że brakuje zarysu fabuły i tytułu, to już teraz wiadomo, że jest na co czekać.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.