Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2016, 23:15

FIFA 17 – pierwszy gameplay, nowy zwiastun i informacje o Ultimate Team

Przy okazji targów gamescom 2016 firma Electronic Arts poświęciła sporo uwagi grze FIFA 17 – pokazano pierwszy zapis rozgrywki z prawdziwego zdarzenia i nowy zwiastun, a także przekazano sporo informacji o innowacjach w trybie Ultimate Team.

Electronic Arts nie zorganizowało konferencji z prawdziwego zdarzenia na tegorocznych targach gamescom, ale mimo to przygotowało dość duże wydarzenie (transmitowane w sieci na żywo), które poświęcono trzem nadchodzącym grom – jedną z nich była FIFA 17. Podczas trwającego ok. godzinę pokazu upubliczniono nowy zwiastun, przekazano sporo informacji oraz – rzecz najważniejsza – po raz pierwszy pokazano rozgrywkę z prawdziwego zdarzenia. Wprawdzie „elektronicy” nie raczyli wyodrębnić gameplaya do osobnego klipu wideo, ale na szczęście zaradni youtuberzy uporali się z tym problemem. Właściwy zapis rozgrywki (z meczem Borussia Dortmund kontra Bayern Monachium) na poniższym nagraniu zaczyna się od 1:05. Natomiast wspomniany wcześniej świeży trailer widnieje odrobinę niżej.

Kolej na nowe informacje – dotyczyły one trybu Ultimate Team, a dokładniej dwóch niedostępnych wcześniej form zabawy w tym wariancie rozgrywki. Pierwszą z nich są Wyzwania budowania składu, w których gracze będą walczyli o nagrody, tworząc drużyny z różnymi kryteriami do spełnienia (np. trzeba uwzględnić konkretnych zawodników albo osiągnąć odpowiednio wysoki poziom wskazanego współczynnika).

Z kolei Mistrzostwa FUT to rozrywka dla graczy lubiących konkurować ze sobą, która zostanie udostępniona na PC, PS4 i XOne. Codziennie będą odbywały się turnieje eliminacyjne do Ligi Weekendowej, a zakwalifikowani gracze staną w niej do rywalizacji o specjalne nagrody. Osoby dobrze sobie radzące w Ligach Weekendowych dostaną szansę na najcenniejsze wygrane, walcząc o wysokie miejsca w miesięcznych rankingach. Natomiast mistrzowie owych rankingów mają szansę na awans do „poważnego” e-sportu i udział w zawodach EA Sports FIFA 17 Ultimate Team Championship Series oraz FIFA Interactive World Cup, w których rywalizacja toczy się o prawdziwe nagrody o wysokości sięgającej setek tysięcy dolarów. Niestety, to ostatnie dotyczy tylko graczy konsolowych (PS4 i XOne).

Więcej szczegółów o trybie Ultimate Team w omawianej grze znajdziecie tutaj. Polecamy też Waszej uwadze ujawnione w ostatnich dniach informacje o nowych funkcjach wirtualnych klubów i trybu kariery. Na koniec przypomnijmy, że FIFA 17 zaliczy światowy debiut 27 września bieżącego roku, a na półki sklepowe w Polsce trafi dwa dni później – w wersjach na komputery osobiste oraz konsole bieżącej i poprzedniej generacji, czyli PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3 i Xboksa 360.

Tryb Ultimate Team był gwiazdą dzisiejszego wieczoru na gamescomie... nie licząc Marco Reusa, którego zaproszono, by ograł FIF-ę 17 na żywo. - FIFA 17 – pierwszy gameplay, nowy zwiastun i informacje o Ultimate Team - wiadomość - 2016-08-17
Tryb Ultimate Team był gwiazdą dzisiejszego wieczoru na gamescomie... nie licząc Marco Reusa, którego zaproszono, by ograł FIF-ę 17 na żywo.