Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 września 2015, 11:20

autor: Jiker

FIFA 16 Ultimate Team dostępna na Androidzie i iOS

Posiadacze urządzeń mobilnych działających na systemach Android oraz iOS mogą już oddawać się zabawie w grze FIFA 16 Ultimate Team. Produkcja została wydana w modelu darmowym z mikropłatnościami i wprowadza sporo zmian, w tym nowy silnik meczowy.

Firma Electronic Arts dotrzymała słowa danego w sierpniu i wczoraj, w godzinach popołudniowych udostępniła najnowszą mobilną odsłonę serii FIFA. FIFA 16 Ultimate Team, bo ostatecznie taki tytuł nosi gra przeznaczona na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS, jest oferowana w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami. Co ciekawe, mamy tu do czynienia z pierwszą mobilną odsłoną piłkarskiego cyklu wzbogaconą o polską wersję językową.

FIFA 16 Ultimate Team – podobnie jak ubiegłoroczna edycja – jest specjalną wersją piłkarskiej marki, koncentrującą się na trybie Ultimate Team. Celem rozgrywki jest zbudowanie drużyny marzeń. Do dyspozycji otrzymujemy 10 tysięcy licencjonowanych piłkarzy, reprezentujących barwy ponad 500 klubów piłkarskich przypisanych do 30 lig z całego świata. Po ustaleniu taktyki, formacji i wyjściowego składu (ważną rolę odgrywa tzw. chemia między zawodnikami), oglądamy relację z meczu bądź też bierzemy w nim aktywny udział.

Gra doczekała się kilku nowości. Przede wszystkim na potrzeby FIFA 16 Ultimate Team opracowano nowy silnik meczowy. Oferuje on usprawniony system sterowania (Enhanced Hybrid Controls), umożliwiający kontrolowanie wydarzeń na boisku za pomocą gestów i wirtualnych przycisków jednocześnie, usprawniony moduł sztucznej inteligencji, a także ulepszoną animację (m.in. większa ilość specjalnych zagrań, płynniejsze przejścia, efektowniejsze gole). Ciekawym dodatkiem są też tzw. cieszynki, czyli celebracje piłkarzy po zdobytych golach.

Zmiany wprowadzono również do samego trybu Ultimate Team. Jedną z najistotniejszych jest możliwość handlowania zawodnikami, którzy nie wpisują się w nasze dalekosiężne plany, a także kartami kolekcjonerskimi z niepotrzebnymi umiejętnościami i bonusami. To, co otrzymujemy w zamian, zależy od wartości pakietu, jaki decydujemy się zbyć. Wisienką na torcie jest dopieszczona szata graficzna, oferująca większą liczbę autentycznych wizerunków piłkarzy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

FIFA 16 Ultimate Team

FIFA 16 Ultimate Team