Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2019, 13:45

autor: AlexB

Fear the Wolves wychodzi z wczesnego dostępu

Dziś swoją premierę ma Fear the Wolves, czyli sieciowa strzelanka FPP oparta o tryb battle royale od współtwórców serii S.T.A.L.K.E.R. Wraz z nią na graczy czeka duża aktualizacja, tydzień darmowego grania i promocja.

Po przeszło pięciu miesiącach we wczesnym dostępie w końcu nadszedł dzień premiery pełnej wersji Fear the Wolves, czyli sieciowej strzelanki FPP opartej o tryb battle royale od studia Vostok Games, założonego przez byłych pracowników GSC Game World. Utrzymany w klimatach cyklu S.T.A.L.K.E.R. tytuł jest obecnie dostępny wyłącznie na PC, lecz w przyszłości ma ukazać się również na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Co istotne z naszej perspektywy, gra posiada polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy).

Z okazji debiutu pełnej wersji twórcy przygotowali nowy zwiastun Fear the Wolves. Można go obejrzeć poniżej.

Wraz z premierą tytuł otrzymał kolejny duży patch, wprowadzający sporo modyfikacji. Wśród nich możemy wymienić system artefaktów zapewniających potężne umiejętności specjalne, kolejnego mutanta, nowe przedmioty do personalizacji, ulepszenia interfejsu, optymalizacji i sztucznej inteligencji przeciwników oraz naprawę szeregu bardziej irytujących błędów zgłaszanych przez społeczność. Pełną zawartość aktualizacji znajdziecie tutaj. Na podanej stronie przeczytacie również o wszystkich elementach dodanych przez pięć największych aktualizacji, które ujrzały światło dzienne na przestrzeni wczesnego dostępu Fear the Wolves.

Pełna wersja Fear the Wolves debiutuje dziś na PC. - Fear the Wolves wychodzi z wczesnego dostępu - wiadomość - 2019-02-06
Pełna wersja Fear the Wolves debiutuje dziś na PC.

Ponadto, zgodnie z obietnicami, dziś o 18:00 czasu polskiego rozpocznie się darmowy tydzień z Fear the Wolves. Do 12 lutego każdy zainteresowany będzie mógł sprawdzić, co takiego produkcja studia Vostok Games ma do zaoferowania. Jeśli przypadnie ona komuś do gustu, będzie mógł zakupić ją na Steamie w cenie obniżonej o połowę (tytuł kosztuje obecnie 79,90 złotych).

Na razie nie ma zbyt wielu chętnych na sieciową rywalizację na zasadach battle royale. - Fear the Wolves wychodzi z wczesnego dostępu - wiadomość - 2019-02-06
Na razie nie ma zbyt wielu chętnych na sieciową rywalizację na zasadach battle royale.

Choć Fear the Wolves może kusić surowym, postapokaliptycznym klimatem, zmiennymi warunkami pogodowymi, cyklem dnia i nocy oraz koniecznością zmagania się nie tylko z żywymi graczami, ale również niebezpieczną fauną, tytuł nie zdobył wielkiej popularności. Według danych serwisu Steamcharts, wczoraj w szczytowym okresie w grze bawiło się jednocześnie 37 osób. Czy premiera, darmowy tydzień i promocja poprawią ten stan? Przekonamy się o tym w najbliższych dniach.

Na koniec podajemy jeszcze oficjalne wymagania sprzętowe Fear the Wolves.

Minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 7/8/10 (64 bit)
 • Procesor: Intel Core i3-2130 (3.4 GHz)/AMD FX-4100 (3.6 GHz)
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta grafiki: 1 GB, GeForce GTX 650 Ti/Radeon R7 260
 • Miejsce na dysku: 16 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 7/8/10 (64 bits)
 • Procesor: Intel Core i7-3930K (3.2 GHz)/AMD Ryzen 5 1600 (3.2 GHz)
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: 4 GB, GeForce GTX 970/Radeon R9 390
 • Miejsce na dysku: 16 GB dostępnej przestrzeni

Grupa Webedia jest partnerem projektu Fear the Wolves wydawanego przez Focus Home Interactive.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Fear the Wolves
 2. Fear the Wolves – poradnik do gry
 3. Fear the Wolves - kompendium wiedzy