Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2012, 10:35

autor: Hed

Farmville 2 rządzi na Facebooku – prawie 50 milionów fanów

Farmville 2 ma niemal 50 milionów miesięcznych użytkowników i jest najczęściej używaną aplikacją na Facebooku. Produkcji firmy Zynga brakuje jednak sporo do pobicia rekordu poprzedniczki.

Farmville 2 rządzi na Facebooku – prawie 50 milionów fanów  - ilustracja #1
Farmville 2 króluje na Facebooku.

Serwis AppData podaje, że Farmville 2 ma niemal 48,9 miliona miesięcznych użytkowników i znajduje się na szczycie najczęściej używanych aplikacji na Facebooku. Na drugim miejscu uplasowała się inna propozycja firmy Zynga – Texas Hold’em Poker, mogąca poszczycić się 38 milionami graczy. Dwie gry wyprzedziły popularną aplikację do dzielenia się zdjęciami Instagram (34,9 miliona użytkowników), potwierdzając tym samym silną pozycję ich producenta.

Farmville 2 wystartował we wrześniu tego roku i na razie radzi sobie świetnie, chociaż jeszcze nie zdołał przebić popularnością pierwowzoru. Pierwsza część serii dobiła kiedyś do 80 milionów użytkowników miesięcznych. Obecnie Farmville wciąż znajduje się na liście 20 najpopularniejszych aplikacji facebookowych z prawie 19 milionami aktywnych graczy. W pierwszej dwudziestce Zynga ma też kilka innych gier: Chefville, Zynga Slingo, Bubble Safari oraz The Ville.

Dobre wyniki Farmville i innych tytułów Zyngi nie oznaczają, że nie ma ona żadnych kłopotów. Wręcz przeciwnie, ostatnio zmaga się z wieloma problemami. Najmniejszym z nich wydaje się walka w sądzie z Electronic Arts o naruszenie prac autorskich. Poważniejszym zmartwieniem są spadające obroty i coraz większe rozczarowanie inwestorów. Ubiegłoroczne wejście Zyngi na giełdę było imponujące, ale pokazało jej słabości – akcje producenta notują niemal wyłącznie spadki.

Farmville to jedna z najważniejszych gier społecznościowych ostatnich lat. Wiele osób drwi z jej prostoty, stylistyki, czy założeń, inni zazdroszczą jej sukcesu. Nie ma jednak wątpliwości, że produkcja wciąż przyciąga sporą widownię użytkowników Facebooka, więc wszyscy się na niej wzorują. Druga odsłona serii przyniosła kilka poważnych zmian, w tym chociażby nowy silnik graficzny.

  1. Oficjalna strona firmy Zynga