Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2012, 14:45

autor: Ender

Farming Giant – zapowiedziano nową strategię ekonomiczną

Firma UIG Entertainment zapowiedziała właśnie grę Farming Giant. Tytuł będzie rozbudowaną strategią ekonomiczną, która ma poważnie podejść do tematu zarządzania i rozwijania gospodarstwa rolnego.

Niemiecka firma UIG Entertainment zapowiedziała nową strategię ekonomiczną pod tytułem Farming Giant. Jak łatwo możemy wydedukować, w grze wcielimy się w początkującego farmera, zajmującego się hodowlą zwierząt i uprawą roślin. Twórcy zapewniają, że produkcja nie zawiedzie fanów rozbudowanych strategii oraz starszych przedstawicieli cyklu Giant. Gracze mogą liczyć na poważne podejście do tematu i spodziewać się wielu opcji niedostępnych w innych produkcjach tego typu. Duży nacisk został położony zwłaszcza na te, które związane są z biznesową stroną zarządzania gospodarstwem, choć nie ominie nas oczywiście podejmowanie bardziej przyziemnych decyzji, takich jak wybór ziarna do zasiewu lub określenie areału upraw.

Decydując o profilu naszej farmy będziemy mogli wybierać spośród wielu gałęzi produkcji. W zbiorach pomogą nam dziesiątki modeli sprzętu i pojazdów, takich jak traktory czy kombajny. Co ciekawe, deweloper wprowadził też element znany z gier RPG, którym jest drzewko umiejętności. Rozwijać będziemy je wraz z postępami i osiąganiem kolejnych szczebli kariery. Grę napędzać będzie trójwymiarowy silnik, mający zagwarantować duży i pełen detali świat. Tytuł uatrakcyjnią też osiągnięcia oraz wiele trybów zabawy. Według zapowiedzi producenta, gra ukaże się na komputerach PC w trzecim kwartale tego roku. Biorąc pod uwagę nadzwyczajną popularność symulatorów i gier związanych z uprawą roli, Farming Giant może liczyć na względnie duże zainteresowanie graczy. Więcej informacji o tytule powinno pojawić się w czasie targów Gamescom, odbywających się w dniach 15-19 sierpnia.