Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2021, 18:17

Fallout 76 żegna się z trybem battle royale Nuclear Winter

Bethesda ogłosiła, że tryb battle royale Nuclear Winter do Fallout 76 przestanie istnieć wraz z końcem września. Jednocześnie twórcy zapowiedzieli, że szukają alternatywnego sposobu na rozgrywkę PvP.

Na targach E3 w 2019 roku Bethesda poinformowała, że do Fallout 76 trafi tryb Nuclear Winter oparty na zasadach battle royale. Dziś, 2 lata później, w czasie trwania tej samej imprezy ogłoszono, że ten model rozgrywki przestanie istnieć wraz z końcem września.

Informację na ten temat podano we wpisie zapowiadającym pokaz Xbox & Bethesda Games Showcase. Jako powód tego stanu rzeczy podano niską popularność Nuclear Winter. W związku z tym pojawił się problem ze zbyt długim oczekiwaniem na wejście do gry. Kłopotliwe dla twórców okazało się również równoległe rozwijanie trybu przygodowego oraz battle royale.

Jednocześnie deweloperzy zapowiadają, że mają zamiar rozwijać walki PvP. W planach jest nowa zawartość, która ma zrekompensować brak trybu Nuclear Winter. Nie podano jednak żadnych szczegółów związanych z tą nowością. Możliwe, że poznamy je w czasie niedzielnego pokazu Xbox & Bethesda Games Showcase.

Warto przypomnieć, że Fallout 76 zadebiutował 15 listopada 2018 roku i nie został najlepiej przyjęty przez branżowe media. Średnia ocen wersji na PC w serwisie Metecritic wynosi 52%. Twórcy jednak nie porzucili gry i stale ją rozwijają.

  1. Fallout 76 – oficjalna strona
  2. Bethesda – oficjalna strona
  3. Fallout 76 – poradnik do gry
  4. Fallout 76 pół roku później – trochę lepiej, ale to wciąż pustkowie