Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2020, 13:12

autor: Adrian Werner

Fallout 76 – niedobór zwierzęcych jelit popsuł event w grze

Błąd związany ze spawnowaniem małych zwierząt w grze Fallout 76 sprawił, że użytkownicy nie byli w stanie zrealizować kluczowego zadania z nowego eventu. W rezultacie studio Bethesda musiało zawiesić wydarzenie do czasu naprawienia problemów.

Fallout 76 – niedobór zwierzęcych jelit popsuł event w grze - ilustracja #1
W zeszłym roku event Fasnacht Parade cieszył się dużą popularnością, więc problemy nowej edycji były sporym rozczarowaniem.

Od premiery Fallouta 76 studio Bethesda Softworks włożyło masę pracy w ulepszenie stanu technicznego gry. Nie znaczy to jednak, że nadal nie pojawiają się poważne błędy. Jeden z nich właśnie popsuł wyczekiwany event.

Wydarzenie nazwane Fasnacht Parade zorganizowano po raz pierwszy w zeszłym roku i niedawno uruchomiono jego drugą edycję. W evencie gracze eskortują grupę robotów i muszą wykonywać dla nich różnorodne zadania. Jedno z nich wymaga zebrania określonej liczby jelit małych zwierząt. Problem w tym, że te od wielu tygodni nie spawnują się prawidłowo w grze. W efekcie jest ich zbyt mało, aby wystarczyło ich dla wszystkich graczy. Co gorsza, na zrealizowanie misji mamy ograniczony czas.

Te problemy spowodowały, że większość użytkowników nie była w stanie wypełnić zadania. W rezultacie Bethesda zmuszona została do wyłączenia eventu i przesunięcia go na później. Autorzy zapewnili, że błąd został już naprawiony i Fasnacht Parade ruszy ponownie dzisiaj wieczorem. Wydarzenie ma potrwać do 9 czerwca, a 2 czerwca uczestnicy dostaną zestaw przedmiotów jako rekompensatę za wcześniejsze kłopoty techniczne.

Przypomnijmy, że Fallout 76 ukazał się listopadzie 2018 roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Debiut gry był katastrofą, głównie za sprawą fatalnego stanu technicznego. Autorzy jednak nie poddali się i następnych kilkanaście miesięcy spędzili na ulepszaniu produkcji. Wysiłek przyniósł rezultaty i twórcom udało się odzyskać sympatię dużej części graczy. Obecnie na Steamie 79% ocen użytkowników jest pozytywnych. W planach jest rozwijanie gry przez co najmniej kolejny rok.

  1. Oficjalna strona serii Fallout
  2. Recenzja gry Fallout 76 – zlepek wszystkiego i niczego
  3. Wszystko o Fallout 76
  4. Fallout 76 - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Fallout 76

Fallout 76