Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2019, 11:50

Fallout 76 - aktualizacja pozwoli stworzyć własną destylarnię

Bethesda podzieliła się z graczami szczegółami dotyczącymi aktualizacji Dzikie Appalachy. Rozszerzenie wprowadzi możliwość warzenia i destylacji alkoholu. Uwarzone trunki będą różniły się efektami, w zależności od długości leżakowania.

Wojna jednak trochę się zmienia. - Fallout 76 - aktualizacja pozwoli stworzyć własną destylarnię - wiadomość - 2019-03-03
Wojna jednak trochę się zmienia.

W setny dzień od premiery Fallouta 76 Bethesda udostępniła rozkład, na którym mogliśmy zobaczyć plany względem produkcji na najbliższe miesiące. Według niego, 12 marca gracze powinni spodziewać się rozpoczęcia wydarzenia nazwanego Dzikie Appalachy oraz wprowadzenia nowych funkcji do gry, którymi będą warzenie i destylacja napojów wyskokowych. Twórcy postanowili podzielić się z użytkownikami kilkoma konkretami na temat nadchodzącej zawartości.

Drogę do zostania najsławniejszym barmanem na pustkowiach mamy rozpocząć zadaniem „Wasted on Nukashine”, gdzie poznamy Biva - robota, który umożliwi nam stworzenie nowego stołu warsztatowego, swoistej gorzelni. Założenie własnej destylarni w obozie pozwoli na wytwarzanie różnego rodzaju napojów wyskokowych, takich jak wino, piwo czy whiskey. Każdy rodzaj wypitego alkoholu będzie miał swoje pozytywne i negatywne skutki.

Niedługo będziecie mogli upijać się w Falloucie 76 trunkami własnej roboty. - Fallout 76 - aktualizacja pozwoli stworzyć własną destylarnię - wiadomość - 2019-03-03
Niedługo będziecie mogli upijać się w Falloucie 76 trunkami własnej roboty.

Ciekawe, że niektóre z wytworzonych trunków będą wymagały dodatkowego czasu warzenia, zanim będą gotowe do spożycia. Co więcej, im dłużej pozwolimy im fermentować, tym silniejszych skutków możemy się spodziewać. Twórcy zdecydowali się podzielić efekty na „świeże” oraz „rocznikowe”. Przykładowo: spożycie świeżej Firecracker Whiskey poskutkuje podpaleniem gracza oraz jego przeciwników podczas ataków wręcz. Jeśli jednak damy jej poleżeć i wypijemy dopiero po dłuższym czasie fermentacji, wtedy podpaleniu ulegną wyłącznie przeciwnicy.

Zadanie „Wasted on Nukashine” oraz umożliwienie warzenia i destylacji alkoholu to tylko początek długiej listy nowej zawartości, którą wprowadzą na przestrzeni wiosny aktualizacje z serii Dzikie Appalachy. Gracze mogą spodziewać się kolejnych nowych zadań i funkcji, trybu przetrwania, a także wydarzeń sezonowych.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fallout 76
  2. Fallout 76 - poradnik do gry
  3. Recenzja Fallout 76 - zlepek wszystkiego i niczego