Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 marca 2019, 12:35

autor: Serek

Star Wars 9 - George Lucas przybywa na ratunek J.J. Abramsowi?

Według przecieku, do którego dotarł serwis Dailly Express, George Lucas pomaga J.J. Abramsowi przy pracy nad epizodem dziewiątym Gwiezdnych wojen. Głównym zadaniem twórcy serii ma być rzekomo przywrócenie oryginalnej wizji Luke'a Skywalkera.

Czekacie na finał historii Skywalkerów? - Star Wars 9 - George Lucas przybywa na ratunek J.J. Abramsowi? - wiadomość - 2019-03-03
Czekacie na finał historii Skywalkerów?

Bardzo ciekawe wiadomości płyną z obozu ekipy pracującej nad dziewiątym epizodem Gwiezdnych wojen. J.J. Abrams zdradził w jednym z wywiadów, że mieszany odbiór Ostatniego Jedi nie będzie miał wpływu na kształt kolejnej części. Może się jednak okazać, że słowa reżysera miały tylko uspokoić fanów, bowiem według doniesień, do których dotarł Daily Express, Disney zwrócił się z prośbą do George’a Lucasa o pomoc przy epizodzie dziewiątym. Te doniesienia tylko potęgują wrażenie, że podczas produkcji finałowej części trylogii nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Głównym zadaniem legendarnego twórcy sagi miałoby być przywrócenie oryginalnej wizji postaci Luke’a Skywalkera, która została zmieniona na potrzeby Ostatniego Jedi. Lucas ma rzekomo naprawić błędy w scenariuszu i nieco załagodzić nieprzychylne opinie fanów, którzy czuli się urażeni sposobem przedstawienia mistrza Jedi w ostatniej części sagi. Współpraca „ojca chrzestnego” Gwiezdnych wojen z J.J. Abramsem oraz Markiem Hamillem ma zaowocować przywróceniem postaci Luke’a jego pierwotnej „tożsamości”.

Mark Hamill i Geore Lucas - panowie ponownie spotkali podczas produkcji epizodu dziewiątego?
Mark Hamill i Geore Lucas - panowie ponownie spotkali podczas produkcji epizodu dziewiątego?

Warto jednak przypomnieć, że to wciąż tylko plotki. Jeżeli rzeczywiście Disney poprosił George’a Lucasa o pomoc, to prawdopodobnie dowiemy się o tym podczas imprezy Star Wars Celebration, która odbędzie się w dniach 11-15 kwietnia w Chicago. Wtedy też mamy zobaczyć pierwszy oficjalny zwiastun epizodu dziewiątego. Premiera widowiska została zaplanowana na 19 grudnia bieżącego roku - wtedy wszystkie wątpliwości fanów zostaną ostatecznie rozwiane.

  1. Oficjalna strona internetowa Gwiezdnych wojen