Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2020, 09:14

Facebook kupił twórców The Order: 1886

Firma Facebook kupiła studio deweloperskie Ready At Dawn, znane m.in. z przygodowej gry akcji The Order: 1886 oraz udanego tytułu korzystającego z VR – Lone Echo.

Facebook kupił twórców The Order: 1886 - ilustracja #1
The Order: 1886 było jednym z głośniejszych projektów Ready At Dawn.

W SKRÓCIE:

  1. Facebook kupił studio Ready At Dawn – twórców The Order: 1886 i Lone Echo;
  2. deweloperzy zachowają pewną dozę niezależności i będą nadal zajmowali się tworzeniem tytułów korzystających z VR (poczynając od dokończenia Lone Echo II).

Facebook kupił studio Ready At Dawn – deweloperów znanych m.in. ze stworzenia jednego z tytułów ekskluzywnych na PlayStation 4, czyli The Order: 1886. Informacja została przekazana w komunikacie prasowym (via WorthPlaying).

Zainteresowanie koncernu Marka Zuckerberga nie jest przypadkowe – w ostatnim czasie deweloperzy ze studia Ready At Dawn byli mocno zaangażowani w tworzenie projektów korzystających z wirtualnej rzeczywistości (mowa o serii Lone Echo), zaś Facebook, będąc właścicielem marki Oculus Rift, ma interes we wspieraniu tej technologii.

Doświadczenie Ready At Dawn Studios w opowiadaniu historii i wprowadzaniu innowacji było w pełni widoczne w Lone Echo i gra wyznaczała standardy dla narracyjnej przygody VR, pokazując jak wirtualna rzeczywistość oferuje graczom bardziej wciągające, zapadające w pamięć i naładowane emocjami doświadczenia. Jestem podekscytowany faktem, że cały zespół Ready At Dawn dołącza dziś do Facebooka - a przyszłość przełomowych treści w VR nigdy nie wyglądała jaśniej – czytamy w notce.

We wpisie opublikowanym na oficjalnej stronie Oculus Rift Mike Verdu – wiceprezes Facebooka odpowiedzialny za zawartość VR/AR – nie szczędził komplementów Ready At Dawn.

Oprócz ustawienia wysoko poprzeczki dla narracyjnych doświadczeń VR, Lone Echo przeprojektowało podręcznik mechaniki ruchu w wirtualnej rzeczywistości, debiutując z innowacyjnym systemem ciągłego ruchu Ready At Dawn i pełnowymiarowym IK (Inverse Kinematics - w kontekście VR termin ten oznacza animowanie postaci w wirtualnym świecie w taki sposób, by gracz widział ciało bohatera z perspektywy FPP). Mechanika zero-g jest używana w całej serii Echo i sprawdza się dobrze zarówno w przypadku osób bez doświadczenia z VR, jak i e-sportowców VR.

Ready At Dawn jest weteranem branży, który w przeszłości dostarczał tytuły na wiele platform, a także pionierem technologii VR. Od 2017 roku studio stworzyło cztery gry na platformę Oculus, w tym Lone Echo, Echo Arena, Echo Combat i Lone Echo II (ciągle znajduje się w produkcji). Wszystkie z nich wykorzystują stworzony przez Ready At Dawn system ciągłego ruchu w zero-g i pełnowymiarowe IK. Dzięki najnowszym osiągnięciom w technologii VR Facebooka, Ready At Dawn może z łatwością tworzyć bogatą i wciągającą, oryginalną zawartość VR – czytamy.

Studio zachowa pewną dozę niezależności i nadal będzie zajmowało się tworzeniem zawartości dedykowanej goglom VR. Na razie priorytetem pozostaje Lone Echo II – tytuł, nad którym deweloperzy pracowali przed przejęciem.

Studio pracuje nad Lone Echo II, a my niecierpliwie czekamy na jego premierę. W tej chwili nie ogłaszamy przyszłych projektów.

  1. Facebook – strona oficjalna
  2. Ready at Dawn – strona oficjalna