Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2022, 10:49

autor: Adam Adamczyk

Fable przekona nas jakością Forza Horizon, ale twórcy się nie spieszą

Najnowsze Fable ma być esencją serii. Szef Xbox Game Studios deklaruje, że powinniśmy spodziewać się wysokiej jakości rodem z Forza Horizon 5.

źródło: playground-games | Fable

Fable: Zapomniane Opowieści było szumnie zapowiadane jako gra, która wprowadzi powiew świeżości do świata gamingu i zaprezentuje rewolucyjne mechaniki. Zapewniał o tym Peter Molynuex (tak, tak). Produkcja nie okazała się przełomowa, ale zdobyła uznanie wielu graczy na całym świecie. Niestety z czasem seria Fable prezentowała coraz niższy poziom, choć to oczywiście kwestia subiektywna. O najnowszej części, nad którą pracuje studio Playground Games, wiemy niewiele, ale nieco światła na ten tytuł rzucił Matt Booty, szef Xbox Game Studios.

„Fani nie będą zawiedzeni”

W krótkim wywiadzie, którego możemy posłuchać na profilu Idle Sloth na Twitterze, Matt Booty opowiedział nieco o najnowszym Fable. Oświadczył, że studio Playground Games robi wszystko najlepiej, jak potrafi i możemy spodziewać się tej samej jakości, która zachwyciła graczy w Forza Horizon 5.

Brzmi to co prawda jak typowa, zachęcająca do czekania reklamowa formułka, jednak w dalszej części wywiadu szef Xbox Game Studios powiedział coś, co faktycznie może ucieszyć fanów serii Fable. Jego zdaniem miłośnicy cyklu mogą być spokojni, ponieważ najnowsza odsłona będzie zawierać esencję Fable, a nie reinterpretację. Liczę zatem na to, że kolejna odsłona cyklu wciągnie mnie równie mocno, jak pierwsza część.

Kiedy premiera najnowszego Fable?

Data premiery najnowszego Fable nie jest jeszcze znana i niewykluczone, że nie poznamy jej zbyt szybko. Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że studio Playground Games ma nieco problemów z tą produkcją. W jednym z wywiadów Juan Fernandez, który pracował nad Fable przez trzy lata, oznajmił, że studio ma wielu utalentowanych pracowników, ale ich umiejętności nie pokrywały się wówczas z wymaganiami, jakie rzucałol przed nimi Fable. Sytuację starała się uspokoić inna deweloperka.

Informacji na temat produkcji jest mało i wiele wskazuje na to, że studio chce mieć pewność, że ich gra będzie stała na wysokim poziomie jakościowym, zanim zostanie zaprezentowana światu.

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej

E3 2021