Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2022, 22:00

Evil West ocenione - polska gra podzieliła recenzentów

W Internecie pojawiły się recenzje polskiego Evil West. Wynika z nich, że mamy do czynienia z dobrą produkcją, która cechuje się satysfakcjonującą walką. Nie obyło się jednak bez problemów.

Źrodło fot. Flying Wild Hog
i

Jutro zadebiutuje Evil West, czyli gra akcji utrzymana w klimacie tzw. Dziwnego Zachodu (tj. westernu z elementami fantasy) od polskiego studia Flying Wild Hog. W związku z tym w Internecie zaczęły pojawiać się recenzje tytułu. Wynika z nich, że mamy do czynienia z produkcją, która jest po prostu dobra.

  1. Recenzja Evil West – zagrałbym w remake tej gry

Evil West – wybrane recenzje

Na ten moment w serwisie Metacritic Evil West w wersji na PC ma średnią ocen na poziomie 73%. Tak się natomiast prezentują wybrane recenzje:

  1. GRYOnline.pl – 6,5/10
  2. PC Invasion – 8/10
  3. DualShockers – 7,5/10
  4. XboxEra – 7,5/10
  5. IGN – 7/10
  6. PC Gamer – 6,8/10
  7. VG247 – 6/10

Większość recenzentów jest zgodna co do zalet i wad. Zdecydowanie najmocniejszą stroną produkcji jest świetnie zrealizowana walka. Polowanie na wampiry sprawia dużo satysfakcji. Dużym plusem jest tutaj szeroki wachlarz broni oraz zdolności, których można użyć w czasie potyczek.

Polacy zostali również docenieni za świetny projekt przeciwników. Niestety jednak ich różnorodność okazała się zbyt mała i recenzenci pod koniec gry odczuwali pewne znużenie.

Warstwa fabularna spotkała się natomiast z mieszanym odbiorem. Część recenzentów doceniła humor i charakterystyczne postacie, które napotykamy na swojej drodze. Z drugiej strony jednak cała historia jest relatywnie prosta i sprowadza się do standardowej opowieści o zemście.

Za największą wadę uznaje się natomiast warstwę techniczną tytułu. Oprawa graficzna sprawia wrażenie przestarzałej, a bardziej dynamiczne sceny, w których na ekranie pojawia się dużo elementów, powodują spadki liczby klatek na sekundę.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej