Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2020, 15:19

EVE Online - ogromna bitwa z okazji urodzin nieuleczalnie chorego gracza

W EVE Online zorganizowano wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 2 tys. osób, mające na celu uczczenie urodzin nieuleczalnie chorego gracza. W ramach akcji jej uczestnicy urządzili między sobą ogromną bitwę.

Kilka dni temu w kosmicznej grze MMO EVE Online odbyło się wydarzenie, podczas którego ponad 2000 graczy zebrało się w jednym miejscu i wzięło udział w ogromnej bitwie mającej na celu uczczenie urodzin nieuleczalnie chorego gracza znanego pod nickiem Chappy78. 42-latek mógł obserwować, jak wiele osób z różnych sojuszy poświęca swoje najdroższe statki i po prostu dobrze się bawi tylko w ramach jego „imprezy urodzinowej”. Chappy w wywiadzie z serwisem PC Gamer wyznał, że to było coś niewiarygodnego i nigdy nie widział bitwy na taką skalę.

EVE Online - ogromna bitwa z okazji urodzin nieuleczalnie chorego gracza - ilustracja #1
Ponad 2000 graczy wzięło udział w urodzinowej bitwie w grze EVE Online. / Źródło: Razorien.

Wszystko zaczęło się, gdy gracz, po tym jak dowiedział się o nawrocie choroby, postanowił wraz ze znajomymi spędzić najbliższe urodziny w grze, przemierzając różne lokacje i szukając ciekawych walk. Pomysł ten chętnie podłapali również inni, a po wpisie Chappy’ego na forum społeczności tysiące kolejnych graczy potwierdziło swój udział w wydarzeniu, które szybko po prostu zmieniło się w ogromną bitwę. Solenizant opowiedział w wywiadzie o tym, jak w dzień urodzin na kilka godzin przez zaplanowaną imprezą, chcąc jeszcze przetransportować cenne rzeczy, trafił przypadkowo do wrogiej lokacji, w której silniejsi często atakują słabszych, by dzięki temu łatwo się wzbogacić.

Czekała na niego jednak miła niespodzianka, bowiem znajdujący się tam gracze zaoferowali mu eskortę do miejsca docelowego, a następnie do lokacji, w której miała odbyć się impreza, i tym samym upewnili się, że nikt nie pokrzyżuje urodzinowych planów Chappy’ego. Jakiś czas później doszło do wspomnianej na początku bitwy, której krótkie podsumowanie w formie wideo możecie zobaczyć poniżej.

W akcji wzięło udział tak wielu graczy, że deweloperzy musieli zwiększyć przepustowość serwerów oraz włączyć funkcję dylatacji czasu (z ang. Time Dilation), która spowalnia walkę, aby wszystko przebiegło bez żadnych problemów technicznych. W pewnym momencie Chappy poprosił również wszystkich zebranych, aby w tym samym momencie zaczęli go atakować i zniszczyli jego statek, dzięki czemu będzie miał w jednym miejscu zapisane nicki obecnych graczy (w tzw. death logu).

Obszerny wywiad, w którym Chappy opowiada o swojej chorobie oraz przygodzie z grą EVE Online, znajdziecie pod tym adresem. Dodatkowo niesamowite ujęcia z bitwy udostępniono w tym albumie.