Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2010, 11:18

autor: Jiker

Europejska edycja specjalna Killzone 3 potwierdzona

Europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment potwierdził, że specjalna wersja Killzone 3 z hełmem helghańskiego żołnierza w zestawie zostanie wydana również na Starym Kontynencie. Jej premiera odbędzie się w tym samym terminie, co debiut standardowej edycji gry. Europa otrzyma również ekskluzywną edycję kolekcjonerską najnowszej produkcji studia Guerrilla Games.

Europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment potwierdził, że specjalna wersja Killzone 3 z hełmem helghańskiego żołnierza w zestawie – zapowiedziana w październiku na rynek amerykański – zostanie wydana również na Starym Kontynencie. Jej premiera odbędzie się w tym samym terminie, co debiut standardowej edycji gry. Europa otrzyma również ekskluzywną edycję kolekcjonerską najnowszej produkcji studia Guerrilla Games.

Europejska edycja specjalna Killzone 3 potwierdzona - ilustracja #1

W skład Killzone 3 Helghast Edition wejdzie szereg atrakcji, za które Amerykanom przyjdzie zapłacić 129,99 dolarów (sugerowana cena europejska nie jest jeszcze znana). Znajdzie się wśród nich wspomniana już, imponująca replika hełmu noszonego przez żołnierzy z planety Helghast, figurka snajpera korzystającego ze swojej specjalnej zdolności, czyli kamuflażu optycznego (przygotowana w ramach marki DC Unlimited), a także album z grafikami, wydrukowanymi w wysokiej jakości na 100 stronach.

Ponadto zestaw uzupełniać będzie edycja kolekcjonerska Killzone 3 zamknięta w stalowym opakowaniu. W jego wnętrzu, obok płyty Blu-ray z grą, znajdzie się również specjalny voucher, uprawniający do pobrania za darmo szeregu dodatków. Jest wśród nich ścieżka dźwiękowa, temat graficzny dla PlayStation 3, pakiet map Retro (składający się z dwóch najpopularniejszych aren z drugiej odsłony serii), a także możliwość zdobycia podwójnego doświadczenia oraz pełnego dostępu do wszystkich broni i umiejętności przez pierwsze 24 godziny zabawy.

Edycja kolekcjonerska Killzone 3 będzie ponadto sprzedawana na terenie Europy oddzielnie (w Stanach Zjednoczonych takie wydawnictwa zabraknie), zapewne w dużo niższej cenie. Ponadto decydując się na przedpremierowy zakup gry u niektórych sprzedawców, będziemy mogli liczyć na różnego rodzaju dodatki do odblokowania (także w przypadku wersji standardowej). W chwili obecnej nie wiemy niestety, czy podobna promocja zostanie wdrożona również w naszym kraju i jakie sklepy zostaną nią objęte.

Killzone 3 zadebiutuje w lutym 2011 roku, wyłącznie w wersji na PlayStation 3. Na polskim rynku gra zostanie wydana w wersji zlokalizowanej. Przypominamy, że od pewnego czasu fani serii mogą brać udział w beta testach trybu multiplayer.