Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2015, 18:25

autor: Pirlond

Euro Truck Simulator 2 - twórcy opublikowali narzędzia modderskie

Euro Truck Simulator 2 – symulator jazdy dużymi ciężarówkami – doczekało się dotychczas wielu ciekawych modyfikacji. Od teraz tworzenie modów powinno być nieco prostsze – twórcy gry wypuścili bowiem testową wersję narzędzi, które umożliwią fanom wprowadzanie istotnych zmian do produkcji.

SCS Blender Tools pozwala graczom na tworzenie nowych modeli obiektów do Euro Truck Simulator 2. - Euro Truck Simulator 2 - twórcy opublikowali narzędzia modderskie - wiadomość - 2015-02-27
SCS Blender Tools pozwala graczom na tworzenie nowych modeli obiektów do Euro Truck Simulator 2.

Kilka dni temu studio SCS Software udostępniło SCS Blender Tools, a więc narzędzia moderskie do wydanej w 2012 roku gry Euro Truck Simulator 2. Edytor pozwala graczom na tworzenie własnych modeli (a także modyfikowanie już istniejących) zróżnicowanych obiektów, które później można zaimplementować w produkcji. Deweloperzy zaznaczają jednak, że opubliikowany program znajduje się w fazie bety, a to oznacza, że wiele jego funkcji może nie działać poprawnie lub nie być po prostu gotowych. W związku z tym odradzają korzystania z bardziej zaawansowanych opcji, które muszą zostać jeszcze doszlifowane – na razie można jedynie projektować i eksportować statyczne modele. Autorzy obiecują, że kolejne wydania aplikacji publikowane będą sukcesywnie.

Twórcy przestrzegają jednak, że obsluga narzędzi nie jest prosta. Na szczęście przygotowali obszerne kompendium zawierające wszystkie potrzebne informacje, które mogą pomóc moderom w przyswojeniu podstawowych funkcji edytora. Zachęcają też do odwiedzenia poświęconego SCS Blender Tools działu na oficjalnym forum studia SCS Software. Deweloperzy zaznaczają jednak, że nie będą w stanie odpowiadać na wszystkie pytania zadawane przez graczy.

Euro Truck Simulator 2 to druga część symulatora jazdy dużymi ciężarówkami. Zgodnie z tytutem, gracze mogą jeździć po drogach europejskich dostarczając wybrany towar do wyznaczonych celów. Do naszej dyspozycji deweloperzy oddali pojazdy wielu znanych marek pokroju Mercedesa, czy Scanii.