Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 października 2012, 09:32

autor: Adrian Werner

Euro Truck Simulator 2 - test na notebooku ASUS G75V

Testujemy grę Euro Truck Simulator 2 na notebooku ASUS G75V.

Symulator ciężarówki transportującej towary na długich trasach może wydawać się bardzo niszową tematyką. Czeskie studio SCS Software przekuło ją jednak w złoto, tworząc na bazie tego pomysłu szereg gier, z których każda kolejna była coraz lepsza. Dzięki temu zespołowi udało się zgromadzić liczną grupę fanów. Teraz najnowsza produkcja studia, czyli Euro Truck Simulator 2, trafiła właśnie do sprzedaży. Warto więc sprawdzić jak radzi sobie z nią mocniejszy z naszych notebooków.

Zapraszamy też do przeczytania testu gry na słabszym z naszych notebooków, czyli ASUS'ie R500V.

Euro Truck Simulator 2 pozwala zakosztować życia zarówno kierowcy, jak i szefa firmy transportowej. Akcja osadzona została w zachodniej Europie i do naszej dyspozycji oddano tysiące kilometrów dróg i wiele słynnych miast. Zabawa tradycyjnie polega na przewożeniu towarów z jednego miejsca na drugie w możliwie jak najkrótszym czasie.

Pierwszym co rzuca się w oczy po odpaleniu gry jest znacznie ulepszona oprawa graficzna. Na każdym kroku widać ogrom pracy, jaki twórcy włożyli w opracowanie tego wirtualnego świata. W metropoliach odtworzono najważniejsze budynki, a trasy pozamiejskie wreszcie są bardzo różnorodne i umilają jazdę. Zadbano nawet o takie detale jak umieszczenie znaków we właściwym dla każdego kraju języku.

Model fizyczny jazdy jest bardzo rozbudowany i oferuje realistyczne wrażenia z kierowanie osiemnastokołowym olbrzymem. Odgrywanie roli kierowcy sprawia masę frajdy i długo się nie nudzi. Jeśli można się czegoś przyczepić to do zbyt uproszczonego moduły ekonomicznego, do którego dostęp uzyskujemy po kupieniu pierwszej własnej ciężarówki. Ten mankament nie przeszkadza jednak mocno w zabawie i Euro Truck Simulator 2 potrafi spokojnie zapewnić kilkadziesiąt godzin doskonałej rozrywki.

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
Procesor: Dual Core CPU 2.4 GHz
Pamięć RAM:  2 GB 
Karta grafiki: GeForce 7600 GT z 256 MB pamięci

REKOMENDOWANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
Procesor:   Dual core CPU 3.0 GHz
Pamięć RAM: 4 GB
Karta grafiki:   GeForce GTS 450 z 1 GB pamięci

Jak widać rekomendowane wymagania nie są wcale małe. Przypomnijmy, że wykorzystany przez nas w teście ASUS G75V ma procesor Intel Core i7 3610QM 2,6 GHz, 8 GB pamięci RAM i dedykowaną kartę grafiki NVIDIA GeForce GTX 670M 3GB.

Ustawienia wysokie, rozdzielczość 1366 x 768

Pomimo sporych wymagań sprzętowych Euro Truck Simulator 2 nie okazał się żadnym wyzwaniem dla G75V na ustawieniach wysokich w rozdzielczości 1366 x 768. Przez większość czasu gra wyświetlała ponad 60 klatek na sekundę, a spadki poniżej tej wartości ograniczały się do kilku klatek. więc były w praktyce niezauważalne.

Ustawienia wysokie, rozdzielczość 1920 x 1080

Notebook dobrze poradził sobie z rozdzielczością 1920 x 1080. Nie zdarzały się żadne spadki poniżej 30 klatek na sekundę, więc nie było się do czego przyczepić.

Podsumowanie

ASUS G75V okazał się mieć na tyle mocną konfigurację, że bez problemu poradził sobie z Euro Truck Simulator 2. Notebook potrafił dostarczyć atrakcyjną grafikę, które jednocześnie przez cały czas pozostawała w pełni płynna.