Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2022, 20:05

Szwajcaria w ETS2 zmieni się nie do poznania; zobacz film

SCS Software potwierdziło, że Szwajcaria w ETS2 doczeka się gruntownego odświeżenia. Do prezentacji zmian wykorzystano Berno.

Źródło fot. SCS Software
i

Na początku września studio SCS Software postanowiło pobawić się z fanami Euro Truck Simulatora 2, przygotowując zagadkę, w której na podstawie krótkiego teasera należało wywnioskować, jaki kraj w grze doczeka się odświeżenia jako następny. Wówczas społeczność niemal jednogłośnie stwierdziła, że chodzi o Szwajcarię. Teraz deweloperzy wreszcie oficjalnie potwierdzili, że gracze mieli rację. Jednocześnie zaprezentowali oni pierwsze materiały z nowych wersji wybranych lokacji (np. film widoczny poniżej).

We wpisie zamieszczonym na blogu SCS Software zapowiedziano, że cała Szwajcaria doczeka się gruntownych zmian. Na początek zdecydowano się pokazać jedno miasto – Berno. Powstanie ono właściwie od zera.

  1. Przerobiony zostanie cały układ drogowy.
  2. W metropolii znajdziemy wiele charakterystycznych lokacji, takich jak gotycka katedra (Berner Münster).
  3. Dodanych zostanie pięć nowych firm, w których będziemy mogli wziąć kolejne zlecenia.
Szwajcaria w ETS2 zmieni się nie do poznania; zobacz film - ilustracja #1

SCS Software

Szwajcaria w ETS2 zmieni się nie do poznania; zobacz film - ilustracja #2

SCS Software

Standardowo wszystkie poprawki będą dostępne w ramach aktualizacji (darmowej). Na ten moment nie wiadomo, kiedy dokładnie odświeżona Szwajcaria trafi do gry.

Odświeżanie starszych lokacji to niezwykle ambitny i potrzebny projekt. Państwa znajdujące się w ETS2 od samego początku jego istnienia (tj. 2012 roku) wyraźnie odstają jakością od reszty, wprowadzanej stopniowo w rozszerzeniach. Mapę pokazującą stan poszczególnych obszarów możecie obejrzeć tutaj.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Euro Truck Simulator 2
  2. Euro Truck Simulator 2 – poradnik do gry

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej