Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2024, 08:02

ETS2 wygląda jeszcze lepiej. Nowy anti-aliasing, oświetlenie i odświeżona Szwajcaria to tylko część zalet wersji 1.50

Studio SCS Software udostępniło oficjalną wersję 1.50 gry ETS2. Oferuje ona między innymi odświeżoną Szwajcarię oraz wiele zmian graficznych, w tym nową technikę anti-aliasingu.

Źródło fot. SCS Software
i

AKTUALIZACJA

SCS Software poinformowało, że wersja 1.50 gry Euro Truck Simulator 2 doczekała się oficjalnej premiery. Przez ostatnich kilka tygodni chętni gracze mogli testować betę aktualizacji, a teraz każdy może sięgnąć po jej stabilne wydanie (waży ok. 24-25 GB). Z tej okazji na blogu studia pojawił się artykuł, w którym zamieszczono masę screenów porównujących starą i nową wersję gry. Rzućcie też okiem na zamieszczony niżej film. Najważniejsze zmiany i nowości opisaliśmy w oryginalnej wiadomości.

Oryginalna wiadomość (23 kwietnia)

Fani Euro Truck Simulator 2 z pewnością mają na co czekać. Studio SCS Software w styczniu zapowiedziało 11. dodatek zatytułowany Nordic Horizons, a do tego regularnie zaostrza apetyt graczy, chwaląc się krajobrazami odświeżonej Szwajcarii. Tę drugą zresztą można już testować w ramach tzw. „eksperymentalnej bety” wersji 1.50. Wprowadza ona również wiele innych nowości, które po krótce Wam przedstawimy.

Nowy anti-aliasing

Aktualizacja zawiera sporo zmian w kwestii grafiki. Dodana została między innymi nowa technika anti-aliasingu – TAA, za sprawą której obraz powinien być gładszy i mieć mniej poszarpanych krawędzi. Usprawnień doczekały się również cienie, oświetlenie, dym oraz tzw. „miękkie cząsteczki”.

W sieci pojawiły się już pierwsze porównania wideo, więc zainteresowanych odsyłam do jednego z nich (pod tym linkiem).

Źródło: SCS Software - ETS2 wygląda jeszcze lepiej. Nowy anti-aliasing, oświetlenie i odświeżona Szwajcaria to tylko część zalet wersji 1.50 - wiadomość - 2024-05-15
Źródło: SCS Software

Wśród pozostałych nowości w wersji 1.50 znajdziemy:

  1. zmiany w interfejsie użytkownika;
  2. ulepszoną Szwajcarię;
  3. odświeżoną część Niemiec – Dortmund, Kolonia, Düsseldorf, Duisburg i okolice;
  4. centrum demonstracyjne Scania w Szwecji (do odwiedzenia wymagane jest DLC Skandynawia);
  5. dwie przyczepy z serii Container Master (wymagane DLC Wielton Trailer Pack);
  6. objaśnienia opcji, wyświetlane po najechaniu myszą;
  7. asystent pasa ruchu.

Pełną listę wraz z wyjaśnieniami znajdziecie na tej stronie. Data premiery aktualizacji nie została jeszcze podana.

Nowa siedziba studia SCS Software

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że twórcy są właśnie w trakcie przeprowadzki do nowego biura, a wczoraj zamieścili na swoim profilu na Facebooku kilka zdjęć nowej siedziby. Na jednym z nich widać liczne pudełka po kierownicach, które można podłączyć do PlayStation oraz Xboxa, przez co fani zaczęli dywagować nad konsolową wersją ETS 2. Są to jednak spore domysły, ponieważ sprzęt ten (przynajmniej w dużej części – na tyle, na ile zdołaliśmy ustalić) współpracuje również z PC.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej