Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 grudnia 2020, 12:52

Epic trolluje Apple - kolejna odsłona konfliktu gigantów

Koncern Epic Games wysłał influencerom paczki zawierające tablet Samsung Galaxy Tab S7 oraz kurtkę. Wiadomość znaleziona w środku sugeruje, że prezenty są swoistym prztyczkiem w nos dla Apple, związanym z konfliktem pomiędzy tymi koncernami.

W SKRÓCIE:

  1. Epic Games przypomniało o swoim konflikcie z Apple, wysyłając influencerom specjalne paczki z prezentami;
  2. w zestawie znajduje się kurtka, tablet Samsung Galaxy Tab S7 oraz wiadomość o sukcesie Fortnite w Galaxy Store.

Pamiętacie jeszcze o wojence pomiędzy Epic Games i Apple, która wstrząsnęła naszą branżą w sierpniu tego roku? Firma Tima Sweeneya postanowiła wówczas rzucić wyzwanie koncernowi z jabłkiem w logo. Tzw. kością niezgody stała się marża pobierana w sklepie App Store. Sprawa trochę przycichła, przynajmniej do czasu rozstrzygnięcia sądowego, do którego może dojść za około siedem miesięcy. Jednak w ostatnich dniach Epic postanowił przypomnieć o całym zamieszaniu, dając Apple małego pstryczka w nos – a wszystko przez paczki, które firma rozesłała influencerom.

W pudełku okraszonym napisem „Free Fortnite” (pol. „uwolnić Fortnite”) można znaleźć czarną kurtkę z tęczowym logo, która stylem nawiązuje do ubrań sprzedawanych przez Apple. To jednak nie wszystko, bowiem w ramach zestawu internauci otrzymali również bazujący na systemie Android tablet Samsung Galaxy Tab S7, który (z pewnością zupełnie przypadkowo) jest jedną z najpopularniejszych alternatyw dla iPada.

Paczki rzekomo zostały wysłane w związku ze „świętowaniem sukcesu Fortnite na platformie Galaxy Store”.

Fortnite otrzymało tytuł Gry Roku 2020 w sklepie Samsung Galaxy Store. Z tej okazji nawiązaliśmy współpracę z firmą Samsung, aby wysłać Ci specjalne pudełko #FreeFortnite. Choć Fortnite nie jest obecnie dostępne w App Store i Google Play, to jednak najnowsze aktualizacje Fortnite można uzyskać bezpośrednio z aplikacji Epic Games w Galaxy Store. Przekażcie wieści – czytamy w wiadomości znalezionej w pudełku.

  1. Epic Games – strona oficjalna
  2. Apple – strona oficjalna