Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 grudnia 2020, 13:04

Nicolas Cage uczy poprawnie mówić „fu*k”, czyli historia przekleństw od Netflixa

Zobacz, jak Nicolas Cage wykrzykuje przekleństwa i w przezabawny sposób tłumaczy ich znaczenie w zwiastunie najnowszego, rzekomo edukacyjnego programu Netflixa - Historii wulgaryzmów.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego mówiąc „fuck” Twoja mama lub nauczyciele angielskiego patrzyli się na Ciebie krzywo? Jeśli przekleństwa są Twoim regularnym tematem filozoficznych przemyśleń albo po prostu jesteś ciekaw, dlaczego nazwanie koleżanki „bitch” nie poprawiło waszych stosunków, to Nicolas Cage spieszy z wyjaśnieniem. 5 stycznia na portalu Netflix pojawi się oryginalny, sześcioodcinkowy program edukacyjny zatytułowany History of Swear Words (pol. Historia wulgaryzmów).

Możecie kwestionować edukacyjność programu prowadzonego przez Cage’a w związku z popularnym słowem taboo, które aktor wykrzykuje tuż po rozpoczęciu zwiastuna. Nie zmienia to jednak faktu, że nowe show Netflixa będzie wypełnione po brzegi humorem, ale również ciekawostkami historycznymi o przekleństwach. Chociaż patrząc na to z perspektywy kariery aktorskiej Cage’a, wstęp może być równie dobrze nawiązaniem do sceny z Deadfall z 1993 roku, w której Nicolas robi dokładnie to samo.

Hej, ale już przecież w samym trailerze dowiadujecie się, że słowo „fuck” jest tak naprawdę akronimem wyrażenia „rozpusta za zgodą króla” (Fornication Under Consent of the King). Tylko po prostu w którymś momencie historii ktoś nierozsądny stwierdził, że wspomniany skrót jest troszkę nie na miejscu i powinno się go ocenzurować, a przynajmniej ukrócić jego stosowanie w mowie powszechnej, zaliczając go do zbioru słów zakazanych. Czy nie jest to wiedza, na którą zdobycie warto poświęcić swój wolny czas?

Nicolas Cage uczy poprawnie mówić „fu*k”, czyli historia przekleństw od Netflixa - ilustracja #1

Nicolas Cage był chyba najlepszą z możliwych postaci kina do odegrania hosta tak wyrafinowanego przedstawienia. Rzucanie mięsem oraz granie kontrowersyjnych społecznie ról nie jest mu obce. Jeśli śledziliście filmowe wydarzenia z początku roku, to z pewnością pamiętacie, jakim echem odbiła się miniseria Netflixa pod tytułem Tiger King. Za ciosem poszła również stacja CBS, która produkuje aktorski serial fabularny na podstawie historii króla tygrysów, którego zagra właśnie Nicolas Cage. Występ z pewnością nie będzie należał do najgrzeczniejszych.

Powiedzmy to jeszcze raz. Historia wulgaryzmów pojawi się na platformie Netflix 5 stycznia 2021 roku.