Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 maja 2020, 16:35

autor: AlexB

Nicolas Cage królem tygrysów, powstaje aktorski Tiger King

Nicolas Cage zagra Joego Exotica w nadchodzącym serialu fabularnym stacji CBS opowiadającym o tej kontrowersyjne postaci. Dla aktora będzie to pierwsza większa rola w produkcji telewizyjnej.

W SKRÓCIE
  1. Nicolas Cage wcieli się w rolę Joe Exotica, znanego z dokumentu Netfliksa Król tygrysów.
  2. Ośmioodcinkowy serial fabularny skupiający się na postaci tego ekscentrycznego hodowcy dużych kotów jest przygotowywany przez Imagine Television Studios i CBS Television Studios.
  3. Showrunnerem produkcji został Dan Lagana (American Vandal).

Seria dokumentalny Król tygrysów, który zadebiutował pod koniec marca tego roku na platformie Netflix, okazał się dużym sukcesem. Osoby, które się z nim zapoznały, zapewne przyznają, że niezwykła historia w nim opowiedziana nadaje się na scenariusz filmu bądź serialu. I takowe faktycznie powstaną. W przygotowaniu znajduje się kilka fabularnych projektów, które po raz kolejny przeniosą nas do osobliwego świata hodowców niebezpiecznych kotowatych. Jak informuje strona internetowa magazynu Variety, w jednym z nich, ośmioodcinkowym serialu telewizyjnym przygotowywanym przez Imagine Television Studios i CBS Television Studios, zagra Nicolas Cage.

Nicolas Cage królem tygrysów, powstaje aktorski Tiger King - ilustracja #1
Czy rolą Joe Exotica Nicolas Cage podbije telewizję?

Cage w produkcji Imagine Television Studios i CBS Television Studios wcieli się w Josepha Allena Maldonado-Passage’a (z domu Schreibvogel), którego lepiej możecie kojarzyć jako Joe Exotica. To właśnie ten mężczyzna jest tytułowym ekscentrycznym Królem tygrysów w dokumencie Netflixa. Przez wiele lat prowadził on na terenie stanu Oklahoma prywatne ZOO oraz hodowlę egzotycznych zwierząt, przez co wpadł w konflikt z wieloma osobami, w tym z Carole Baskin z Big Cat Rescue. Fabularny serial CBS, oparty na artykule Joe Exotic: A Dark Journey Into the World of a Man Gone Wild autorstwa Leifa Reigstada (możecie go przeczytać za darmo na stronie internetowej miesięcznika Texas Monthly), ma skupić się na tym, jak Exotic walczył o utrzymanie swojego przybytku, nawet za cenę własnej poczytalności, i jak stał się tą osobą, którą jest dziś.

Odpowiedzialnym za kształt nadchodzącego serialu CBS o Joe Exoticu będzie Dan Lagana, który pracował między innymi przy American Vandal. Jak na razie nie wiemy, kiedy produkcja będzie miała swoją premierę i kto, prócz Cage'a, w niej wystąpi.

Nicolas Cage królem tygrysów, powstaje aktorski Tiger King - ilustracja #2
Życiorys Joe Exotica jest niezwykle barwny.

Warto zauważyć, że Joe Exotic będzie pierwszą większą rolą Nicolasa Cage'a w produkcji telewizyjnej. Pytanie, jak aktor znany z takich produkcji, jak Zostawić Las Vegas, Dzikość serca czy Pan życia i śmierci się w niej odnajdzie? Tego dowiemy się w najbliższej przyszłości.

  1. Oficjalna strona stacji CBS