Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2020, 18:56

autor: Karol Laska

Epic Games podwoiło swoją wartość przez ostatnie dwa lata

Epic Games, twórca Fortnite’a i producent Unreal Engine, osiągnął już wartość 17 miliardów dolarów, co w porównaniu z zeszłymi latami stanowi znaczny wzrost.

Epic Games podwoiło swoją wartość przez ostatnie dwa lata - ilustracja #1
Fortnite i Unreal Engine przynoszą firmie wyraźny zysk.

Przez niektórych kochane, a przez innych znienawidzone Epic Games jest już warte 17,3 miliarda dolarów. W wyniku ostatnich inwestycji wartość firmy wzrosła o 1,78 miliarda dolarów (w tym 250 milionów dolarów od Sony). Dwa lata wstecz EG mogło się pochwalić ponad 2 razy mniejszą sumą, bo 8 miliardami dolarów. Było to jeszcze za czasów pierwszych sukcesów Fortnite’a, zanim powstał Epic Games Store.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej