Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2016, 11:20

autor: Movis

Endless Space 2 zadebiutuje w Early Access 6 października

Studio Amplitude potwierdziło dokładną datę rozpoczęcia usługi Wczesnego Dostępu Steam dla gry Endless Space 2. Następna część uznanej kosmicznej strategii 4X trafi do sprzedaży 6 października, nieco później, niż pierwotnie zakładano.

Zapowiadana na wrzesień prapremiera Endless Space 2 we Wczesnym Dostępie Steam została przesunięta na początek następnego miesiąca. Odpowiedzialne za produkcję Amplitude Studios poinformowało na swoim oficjalnym blogu, że udostępni grę 6 października. Deweloperzy zapewniają, że mimo przesunięcia terminu debiutu i wybrania takiej formy dystrybucji, doskonale wiedzą co robią. Zależy im na publikacji produktu dopracowanego w oparciu o dane z pre-alfy, czym zajmowali się przez ostatnie tygodnie.

Z dokładną datą premiery we Wczesnym Dostępie nie powinniśmy spodziewać się dalszych opóźnień. - Endless Space 2 zadebiutuje w Early Access 6 października - wiadomość - 2016-09-28
Z dokładną datą premiery we Wczesnym Dostępie nie powinniśmy spodziewać się dalszych opóźnień.

W alfie, która zagości na Steamie w przyszły czwartek, uzyskamy dostęp do czterech frakcji, a w pełnej wersji gry dostępnych będzie ich osiem. Ostatnią z zapowiadanych ras są Vodyani – "wybrańcy", fanatycznie czczący pradawną technologię, która uratowała ich cywilizację przed zagładą. Na ich czele stoi Hierarcha – obecnie bezwzględna Isyara St Shaiad, znana ze stłumienia heretyckiego powstania swojego brata Iskandera. Ślepo posłuszni słowom przywódcy, Vodyani przemierzają kosmos w wielkich arkach, szerząc swoją religię, wysysając z innych życiową energię oraz oczywiście tępiąc innowierców.

Poza nowymi rasami, Endless Space 2 obiecuje szereg zmian w stosunku do poprzedniczki. Wśród nich znajdą się pomniejsze frakcje (podobne do państw-miast z Civilization V), zupełnie nowy sposób generowania galaktyk, rozbudowany system prowadzenia polityki, niedostępne wcześniej metody eksploracji wszechświata i walki statków, które mają być prawdziwym widowiskiem, a nie tylko odejmowaniem od siebie liczb. Dodatkowo twórcy chcą ściśle współpracować nad dalszym rozwojem tytułu ze społecznością graczy, podobnie jak miało to miejsce w ich poprzedniej produkcji – Endless Legend.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Endless Space 2

Endless Space 2