Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2021, 19:00

autor: Ender

Klasyczne postapokaliptyczne RPG Encased wychodzi z wczesnego dostępu

Po blisko dwuletniej obecności w programie wczesnego dostępu postapokaliptyczne RPG Encased debiutuje dziś w sprzedaży w serwisach Steam oraz GOG.com. Produkcja inspirowana jest pecetową klasyką gatunku z oryginalnym Falloutem na czele i zdążyła już zdobyć rzeszę oddanych fanów.

Zgodnie z zapowiedzią deweloperów z rosyjskiego studia Dark Crystal Games , o której donosiliśmy pod koniec lipca, postapokaliptyczne RPG Encased zadebiutowało dziś oficjalnie, po blisko dwóch latach rozwoju w programie wczesnego dostępu na Steamie. Gra kosztuje 99 złotych w serwisie Valve oraz w sklepie GOG.com. Wraz z tytułem do sprzedaży trafił też oficjalny soundtrack oraz dwa zestawy DLC w cenie 17,98 złotego każdy.

  1. Encased w serwisie Steam
  2. Encased w serwisie GOG.com

W porównaniu do gry w Early Accessie premierowa edycja Encased oferuje wiele nowych zadań głównych i pobocznych, a także brakujące do tej pory rozdziały kampanii fabularnej, w tym rożne zakończenia całej historii. Twórcy wprowadzili też zmiany do systemu walki oraz skradania się, a także niedostępne wcześniej lokacje i przedmioty, w tym broń.

O Encased usłyszeliśmy po raz pierwszy w 2018 roku, kiedy twórcy wystartowali z kampanią na Kickstarterze, w trakcie której udało im się uzbierać w sumie ponad 100 tysięcy euro na ukończenie produkcji. Tytuł jest promowany przez deweloperów jako klasyczne izometryczne RPG w realiach science-ficition, które ma taktyczny turowy system walki. Autorzy Encased czerpali inspirację z gier takich jak Fallout, Planescape: Torment i Baldur’s Gate. Jednym z głównych ich celów było zapewnienie graczom jak największej wolności w wyborze sposobu, w jaki rozprawią się z napotkanymi trudnościami.

Encased przenosi nas do alternatywnej, postapokaliptycznej wersji roku 1976. Gracz jest szeregowym pracownikiem korporacji C.R.O.N.U.S., która zajmuje się badaniem tajemniczej Kopuły. Ogromny obiekt odciął od świata pokaźnej wielkości terytorium, które stało się areną rywalizacji sześciu rożnych frakcji, walczących o znajdujące się na nim niezwykle zaawansowane technologicznie artefakty stworzone przez nieznaną cywilizację.

Podczas eksploracji Kopuły gracze swobodnie obiorą ścieżkę rozwoju swojej postaci, skupiając się np. na dyplomacji lub rozwiązaniach typowo siłowych. W sumie do wyboru mamy pięć specjalizacji, a każda z nich oferuje masę pasywnych umiejętności oraz zdolności przydatnych na polu bitwy lub podczas eksploracji. Przygodę, w zależności od preferencji, przejdziemy wraz z napotkanymi towarzyszami lub całkowicie w pojedynkę.

  1. Encased to świetna gra, która pokazuje, że klasyczne RPG znalazły się w pułapce
  2. Oficjalna strona internetowa gry Encased