Elon Musk może kupić Twittera - ma zgodę jego akcjonariuszy

W sprawie zakupu Twittera przez Elona Muska trwa impas z rozprawą sądową na horyzoncie. I właśnie teraz akcjonariusze serwisu przegłosowali zgodę na finalizację transakcji.

futurebeat.pl

Arkadiusz Strzała

Elon Musk może kupić Twittera - ma zgodę jego akcjonariuszy.
Elon Musk może kupić Twittera - ma zgodę jego akcjonariuszy.

Źródło fot. powyżej: Alexander Shatov / Unsplash / CBS News

Akcjonariusze Twittera zgadzają się na sprzedaż serwisu Elonowi Muskowi. Taka decyzja została podjęta we wtorek 13 września. Twitter może teraz zmienić właściciela, a sama transakcja jest warta astronomiczne 44 miliardy dolarów. Na drodze do jej finalizacji stoi jednak sam założyciel Tesli i SpaceX.

Elon Musk może kupić Twittera

Warto wiedzieć, że posiadacze udziałów Twittera już drugi raz wyrażają chęć sprzedaży. Gdy w kwietniu Elon Musk zaproponował wykup serwisu, co prawda z oporami, ale uzyskał wtedy akceptację. Niestety niedługo po tym właściciel Tesli poddał w wątpliwość dane statystyczne udostępnione przez zarząd Twittera na temat proporcji spamu w serwisie. Według niego fałszywych kont jest znacznie więcej niż oficjalnie podawane 5% wszystkich profili.

Ale wygląda na to, że już nie chce

Zatrzymało to proces transakcyjny a Elon Musk wycofał swoją ofertę. W odpowiedzi Twitter złożył pozew sądowy, w którym domaga się dotrzymania umowy. Serwis nie zgadza się też z zarzutami Elona Muska pod adresem liczby spambotów. Proces ma ruszyć w październiku i wiele wskazuje na to, że pomiędzy szefem Tesli a Twitterem szykuje się wojna. Nie jest pewne, czemu ma służyć zgoda akcjonariuszy na zakup w takiej sytuacji, być może potwierdzeniu, że ze swojej strony serwis zrobił wszystko jak należy.

Podobało się?

5

Arkadiusz Strzała

Autor: Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
3
11
17
24

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Inne Gry
2022-09-15
12:47

typical hater Konsul

typical hater

Albo z ugodą, sądowe pieniactwo często się opłaca.

Komentarz: typical hater
2022-09-14
15:03

zanonimizowany1359977 Senator

Zobaczyli jakie to przepompowanie gówno mają w portfelu (80% to boty) i teraz chcą, żeby kupił bo jak nie kupi to ich akcje polecą na ryj.

Generalnie IT jest przepompowane w każdej kwestii spokojnie o 50-80% obecnej wartości.
Kiedyś chociaż dział hardware ciągnął zdrowo ta branże, obecnie nawet tam kręcą bańki i zyluja ceny.
Na pohybel z cwaniakami!

Komentarz: zanonimizowany1359977
2022-09-14
14:57

stalkerrr Konsul

stalkerrr

Zostanie:

1. Bez Twittera
2. Z karą za złamanie umowy

End of geniusz Elon xD

Komentarz: stalkerrr
2022-09-14
14:28

Cainoor Legend

Cainoor

44mld za cos co jest dzis warte 32mld to niezle premium :)
Ciekawe czy finalnie dojdzie do transakcji

Komentarz: Cainoor
2022-09-14
13:58

Asmodeus Senator

😂

I don't want it anymore.

Komentarz: Asmodeus

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl