Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2018, 09:51

autor: Aquma

Elex zmierza na Nintendo Switch?

Informacje pochodzące od brazylijskiej komisji przyznającej grom kategorie wiekowe sugerują, że Elex, najnowsze RPG studia Piranha Bytes, zmierza na hybrydową konsolę Nintendo Switch.

Elex spotkał się z dość mieszanymi ocenami. - Elex zmierza na Nintendo Switch? - wiadomość - 2018-01-29
Elex spotkał się z dość mieszanymi ocenami.
ELEX W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Piranha Bytes
  2. Wydawca: THQ Nordic
  3. Gatunek: action RPG
  4. Platformy: PS4, XONE, PC (jak dotychczas)
  5. Data premiery: 17 października 2017 r.

Nintendo Switch być może dostanie kolejnego, wielkiego RPG-a akcji z otwartym światem – chodzi o stworzonego przez legendarne (w Polsce), niemieckie studio Piranha Bytes, nieco surowego, ale mimo wszystko bardzo grywalnego Elexa. Tak przynajmniej zdają się sugerować informacje pochodzące od brazylijskiego ciała zajmującego się klasyfikowaniem gier.

Elex na Switcha sklasyfikowany w Brazylii. - Elex zmierza na Nintendo Switch? - wiadomość - 2018-01-29
Elex na Switcha sklasyfikowany w Brazylii.

W przeszłości przedstawiciel wydawcy gry – THQ Nordic – sugerował, że Switch może być zbyt słabą platformą dla gier Piranha Bytes, jednak firma mimo wszystko postara się wziąć ją pod uwagę w swoich planach wydawniczych.

Rozmawialiśmy z (Nintendo – red.) na temat Switcha przez więcej niż rok, więc braliśmy to pod uwagę dla naszej obecnej kolejki wydawniczej i… sprawdzamy, czy da się to zrobić. To trochę smutne, że nie zdecydowali się na mocniejszy sprzęt, ale jest jak jest, więc musimy się postarać jakoś to obejść – mówił w lipcowym wywiadzie dla portalu GamesIndustry.biz dyrektor ds. rozwoju biznesu i produktów, Reinhard Pollice.

Choć dzisiejszą informację należy na razie traktować w kategoriach plotek, to kto wie – być może programiści niemieckiego studia rzeczywiście znaleźli sposób na skonwertowanie swojej produkcji bez nadmiernych cięć w sferze grafiki. Do wzmożonej pracy na tym polu motywuje ich z pewnością gigantyczny sukces, jaki hybrydowa maszynka Nintendo osiągnęła na praktycznie wszystkich ważniejszych rynkach (w USA zdobyła nawet tytuł najszybciej sprzedającej się konsoli w historii – tylko w grudniu rozeszło się tam 1,5 mln egzemplarzy).

Warto przypomnieć, że Elex zadebiutował na rynku w październiku zeszłego roku, w wersjach na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Jak niemal wszystkie produkcje Piranha Bytes, gra spotkała się z raczej chłodnym przyjęciem ze strony krytyków (Metacritic: 58-67%, w zależności od platformy), jednak zaskarbiła sobie sympatię relatywnie wąskiej, ale oddanej grupy fanów.

  1. Elex – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Elex – Gothic odrodził się w nowych szatach