Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2021, 11:24

autor: Adrian Werner

Elden Ring z trybem coop dla czterech osób

Firma Bandai Namco Entertainment poinformowała, że w Elden Ring znajdzie się tryb multiplayer w postaci coopa dla maksymalnie czterech graczy.

W SKRÓCIE:
  1. Elden Ring zaoferuje tryb kooperacyjny dla 4 osób, pozwalający graczom wzywać towarzyszy na pomoc,
  2. na razie nie ma żadnych informacji na temat ewentualnych rozgrywek PvP.

Wczoraj podczas imprezy Summer Game Fest 2021 pokazano nowy zwiastun Elden Ring, czyli RPG-a akcji autorstwa znanego z serii Dark Souls studia FromSoftware. Był to pierwszy trailer z tego projektu zawierający gameplay, w tym fragment rozgrywki wieloosobowej. Teraz będąca wydawcą produkcji firma Bandai Namco Entertainment wypuściła notkę prasową, w której znalazły się informacje odnośnie trybu multiplayer.

Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że Elden Ring zaoferuje tryb kooperacyjny dla czterech osób. Gracze będą mogli swobodnie wzywać innych użytkowników na pomoc, np. aby poradzić sobie z wyjątkowo trudnym wyzwaniem. Wygląda więc na to, że pod tym względem otrzymamy powtórkę z serii Dark Souls.

Zastanawiający jest jednak brak wzmianki o znanych z niektórych gier FromSoftware inwazjach, pozwalających na rozgrywki PvP. Możliwe, że taka opcja zostanie ujawniona później.

Brak możliwości walki z innymi ludźmi rozczarowałby wielu fanów studia. Większość osób najpierw na spokojnie przechodzi tryb solo, okazjonalnie bawiąc się w co-op, natomiast PvP jest tym, co sprawia, że wielu graczy do dzisiaj bawi się w Dark Souls. Przykładowo wczoraj w najgorętszym momencie dnia w trzecią część na Steamie grało ponad 7,5 tys. użytkowników. Dzieje się tak pomimo dużych problemów z cheaterami. Twórcy dawno odpuścili sobie walkę z nimi, ale fani tak bardzo lubią potyczki między sobą, że opracowali własne systemy wykrywające oszustów, takie jak mod Blue Sentinel.

Przypomnijmy, że Elden Ring zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz PS5. Wczoraj poznaliśmy datę premiery, którą ustalono na 21 stycznia 2022 roku.

  1. Elden Ring – strona oficjalna
E3 2021